Pahinta, mitä Jorma tietää

Huomioitu_

Hänelle ei kukaan vastaa mitään.

4

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JormaKKorhonen

      ...antavathan ne aina niin hyvää kuvaa kepulaisuudesta! Kuten nytkin tuolla avauksessani.

      Tietysti mieltäni lämmittää vielä enemmän se, että eräille olen niin merkittävä, että he tekevät ihan omia avauksiaan minusta. Kuten sinä nyt. Varmaan teit sen toivossa, että näin saisit vastaukseni, jota ilman muuten saattaisit jäädä. Ihan oikein päättelit. Se lieneekin suurinta viisautta, johon ajattelusi yltää.

      • korhonen olet

        raipusta


      • nyt taas....

        Tules musti häntä heiluen tänne, saat luun.


      • aaaaaaaaaaaaaa

        Olen tietysti kepulainen (ja tyhmä) ja tein avauksen sinusta vain saadakseni sinun vastauksesi.
        Sinun vastauksesi pelasti koko loppupäiväni, ellei peräti koko loppuelämääni:)

        Täällä on joskus sanottu Jäbästä, että hän on menettänyt kirjoituksistaan sen terän ja arvostettattavuuden, joka niissä joskus on ollut.
        En tiedä, tulisiko sinun kirjoituksistasi sanoa samoin, kun en ole ihan varma, onko niissä arvostettavuutta koskaan ollutkaan?

        Sellainen muistikuva minulla on, että oli niissä joskus.
        Tosin kokoomuslaiseksi tulkitsemani nimimerkki MVV jo aikoja sitten ihmetteli sitä, kuinka olet pyhittänyt saittikirjoittelusi kepuvihamielisyytesi esiintuomiseen.
        Hän oli sitä mieltä, ettei kai mitään voi niin yksipuolisen ajattelun perustalle rakentaa?
        Minä en ole kepulainen, mutta, jos jatkat kirjoitteluasi samalla tavalla, minusta voi sellainen tulla.
        Ota asiat asioina, kapi, pystynet parempaankin kuin tekemään itsesi naurunalaiseksi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2252
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      222
      2127
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      119
      1441
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      17
      1196
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1061
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe