Väliaikapisteistä koottu tilasto osoittaa bekkerellilukemia: 94-87-81-69 ja näyttää siltä, että bekkerellit puoliintuvat epänormaalin kovalla vauhdilla.
Halosen kannatus parantaa kuin
sika juoksua
8183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tuolla matikalla kun lasketaan Kokoomuksen kannatus ja Ninistön vaalikassa niin ollaan nykytilasa: oppositiossa..
vaan virallisista väliaikapisteistä manuaalisesti koottua ensikäden tietoa. Tämänhetkinen äärivasemmalta tuleva väliaikatieto osoittaa vielä punaisellahakkaavia 93 bekkerellin jäämiä, mutta se on paikallinen havainto ja siksi jääneekin. Halosen uumoillaankin saaneen pahimmat bekkerellinsä juuri äärivasemmalta 1970-luvulla vierailtuaan toistuvasti bekkerellipitoisella DDR-vyöhykkeellä.
mennäänki jo alle 50 % kannatuksen ... lasku on ollut hurjaa ...
kannatukselle niin kuin suurelle Neuvostoliitolle aikoinaan: mikään valheellisuuteen perustuva ei pysy koossa - henkilökultin säteily puolittuu kadoten lopulta kuin tuhka tuuleen ja kannattajat kääntävät yhdessä yössä takkiaan sekä polttavat punaisen kaulahuivinsa... mikä halonen? - vastaa rahvas kansa.
kaulahuivini käryää hattuhyllyllä?
Toki luotan että huoraamis-paritus-varkaus-oikeistomoraalittomuudella varustettu oikeistohörhö keksii "Erkko-demati-selitykset" korkeisiin kannatuslukuihin.
pitkä aika, vai mitä ystäväiseni? Jospa sitä ei tulekaan, ei lunta, poro ei kulje!
kokonaista 4 kuukautta, onko se sinusta kovinkin pitkä aika?
Minusta olisi suorastaan naurettavaa jos tyytyväisyyskyselyjä olisi neljännesvuosittain.
Toki se Hesarinkin teettämä Gallup tulee, tosin saattaa tulla vasta kun edellisestä on kulunut vuosi, se olisikin jollakin tavalla järkevä ja ymmärrettävä aikaväli.