"Emme varsinaisesti, pyri jarruttamaan Niinistön ehdokkuutta, mutta hänen osallistuminen vaaleihin ei vaikuta kevään lakkoihin ainakaan lyhentävästi" kertoo nimettömänä esiintyvä sak:n virkailija.
SAK uhkaa pitkittää lakkoja
Oikea hevonen
5222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
uhkailijoiden kanssa ei neuvotella. SAK on luuseri, huono häviäjä, SAK on aivan kuin uhmaikäinen pikkulapsi, hah, ette voi mitään Niinistölle.
yksin kevään mahdollisiin lakkoihin vaikuttaa, mutta jos kokoomus voittaa Saulin johdolla vaalit ja maahan perustetaan porvarihallitus niin kyllähän se yhteiskuntarauhaan tulee vaikuttamaan. Kokoomus tulee lisämään vaan entisestään kansalaisten eriarvoisuutta kyllähän se jo nähtiin Ahon hallituksen aikana.
Kolmikanta on hyvä työkalu tupossa, sanoo siihen joku porvarinpenikka sitten mitä tahansa.
Tosiasia on, että Halonen joutuu eroamaan, maahan tulee porvarihallitus ja ennenaikaiset presidentin vaalit ja loppuporukka löytää ittensä Haagin oikeudesta. Mitä nopeammin maa saadaan polvilleen sitä parempi. SAK on tässä oiva työkalu eli hyödyllinen idiootti.
Voi olla että Putin hoitelee Tarjan, koska ei pysty lunastamaan Putinille antamaa lupausta suomen luovuttamisesta venäjälle. Eli omat koirat purevat. Ei ehdi Tarja enään Haagiin.
Ay-liike ja proletariaatti kukkoilevat niin kauan kunnes työ Suomessa loppuu ja mainitut tahot jäävät ihmettelemään että kannattiko leikkiä maailmanomistajaa. Kiinalainen osaa kyllä arvostaa suomalaisen porvarin tarjoamaa työtä jos suomalainen duunari ei siihen heikkolahjaisuuttaan kykene. Toivottavasti jo lähivuosina näemme suomalaisen työn karanneen lopullisesti Kaukoitään ja tähän saakka elviksinä esiintyneiden duunareiden sekä heidän edusmiestensä oppineen hieman nöyryyttä.