Kepu on mieltynyt sensuuriin, sen saimme taas uutisista nähdä ja kuulla. Kun erimieltä olevat vaennetaan niin kepulainen on onnellinen itsepetoksessaan.
Tukiaisilla saatu elämä näivettää ajattelunkin. Itsenäinen talonpoika on vaihtanut itsenäiset ajatukset ja teot turvattuun asemaan valtion torppareina. Joskus tehtiin itse ja oltiin ylpeitä tekosistaan. Nyt itketään yhteiskuntaa apuun.
Kun viisaat kertoo miksi ja kenen toimesta nykyiseen ahdinkoon on tultu niin kepulainen raivoaa toimittajille joka jutun julkaisee. Henkiset voimat ei millään riitä totuuden etsimiseen.
Kun maaseudun nuori väki palveluiden näivettyessä muuttaa kaupunkiin niin maaseutu ottaa lopullisen askeleen kohti tuhoaan. Toivottavasti myös kepu
Kepulaisenkin pitäisi ymmärtää totuus ja hyödyntää ajan henki, mutta se vaatii itsenästä ajattelua.... Mistä sellainen kepulaiselle?
Hajamietteitä
kepusta ja kepulaisista
2
89
Vastaukset
- ymmärtää
Puhemies Lipponenkin antoi ymmärtää, että Wiljami Kalliokoski oli viimeinen rehellinen maalaisliittolainen. Niin se on.
Ja taas joku kepulainen kollo tuomittiin väkivallalla uhkailusta.- pelkään
väkivalla uhkailuun, he lyövät.
No ainakin naisia.
Pietilä-surkimus jaksaa vieläkin huvittaa, no pellehän se on aina ollutkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642499
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182177Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592052Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2241153Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3641058