raamatussakin Jumala siirsi aikaa selkeästi Joosuan aikana, niin että varjo siirtyi taaksepäin
lopun aikana AIKAA lyhennetään
Leo Mellerin uutiskirjeen mukaan KING OF KINGS srknnan johtaja koki kuinka jUmala siirsi Jerusalemissa kellon sekunttiosoitinta yhtäkkiä 4 sekunttia yhden sijaan, kello oli 11:45.
"näin jatkui ja aikaa alkoi kuroutua nopeasti kohti keskiyön lyöntiä. Samassa HERRA puhui :" EI ole vikaa kellossasi. Minä vain lyhennän aikaa"
rabbit olivat pian tämän jälkeen ilmoittaneet srk johtajaan ja kertoneet että JAHVE on ilmoittanut että Jumalan kello osoittaa neljännestä vaille keskiyö.
tästä aiheesta Meller puhuu tänään klo 18:30 HKIssa, empäs ehtinyt katsomaan.
aikaa lyhennetty, sanoo Mellerkin
6
1073
Vastaukset
- Todellakin lyhennetään
Hyvin ehdit vielä kuuntelemaan, puhuu nimittäin HUOMENNA tiistaina klo 18.30 EI TÄNÄÄN, tänään puhuu Parkanossa hän.
Kyllä ihan varmaan on joo käännetty kelloja kännispäissään.
Ja kansainväliseltä aikamerkiltäkin jäi moinen nelisekunttinen huomaamatta näköjään!- joopatijoo
Meller on täys pelle ja huijari koko äijä!
- Mistä löytyy?
Kertokaa nyt MISSÄ tarkelleen? Miksi tästä ei löydy miltään nettisivuilta mitään?
Kiinnostaa kovasti, mutta tietoa ei tunnu löytyvän. Helsinkiin en tänään pääse. - tieto löytyy
http://72.14.209.104/search?q=cache:yV8qInUBYSEJ:wwnet.fi/users/veijone/tuleva.htm tuleva aika LYHENNETÄÄN&hl=fi&gl=fi&ct=clnk&cd=1
Erehdys n:o 10
10. Vihan ajan päivien määrää vähennetään koska päiviä lyhennetään
Oikein: Aika on ilmoitettu päivien määrä, vaikka päiviä lyhennetään, Mt 24:22, kolmanneksella, Ilm 8:12, kuusitoistatuntisiksi siten, että pyörimisliike akselin ympäri nopeutuu kun maa putoaa, Jes 24:20, esim. ennen vedenpaisumusta olleelle kiertoradalleen. Vuoret sortuvat, Ilm 16:20, tapahtuu vedenpaisumuksen vastakkaisreaktioita kuten jääkimpaleiden satamisia, Ilm 16:21.
Ylösoton päivä EI tule ennen kuin Peto tulee ja ilemstyy. Niille Veijonen pitää todennäköiosenä päiviä 11. 3. 2007 ja 11. 9. 2007 mikä jälkimmäinen sama kuin Daniel 9:27 Peto vahvistaa valerauhaliiton Jerusalemille.
http://wwnet.fi/users/veijone/daniel1.htm
Jerusalemista sovittaessa Jeesus saapuu pilviin
tai ylösotto noin 45 päivää "rauhan" teon jälkeen noin 27. 10. 2007.
http://wwnet.fi/users/veijone/ - ISO ASIA
Onko kukaan ollut kuuntelemassa?
Linkkejä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad621208- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99613
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574