avaamista. Hyvä tekosyy saattaisi löytyä...
Entäs jos halonen suosiolla
3
94
Vastaukset
- listoilla
se on höwösen ja sdp:n loppu!
- sekurix
Kekkosen perässä kaikki maalaisliittolaiset ja kommunistit viimeisinä Kokoomus ja Demarit liittyi Kekkosen nuolijoihin ja Neuvostoliiton kumartajiin.
Jos historiaa tunnet niin muutama kokoomusedustaja ja demareitten Väinö Leskinen kävi viimeisenä kumartamassa Kremlin suuntaan.
Sitten oli Suomi suomettunut ja se kunnia kelpasi kaikille politikoille,kansa oli toista mieltä,oli kaksi totuutta virallinen ja oikea totuus. - totta!
sekurix kirjoitti:
Kekkosen perässä kaikki maalaisliittolaiset ja kommunistit viimeisinä Kokoomus ja Demarit liittyi Kekkosen nuolijoihin ja Neuvostoliiton kumartajiin.
Jos historiaa tunnet niin muutama kokoomusedustaja ja demareitten Väinö Leskinen kävi viimeisenä kumartamassa Kremlin suuntaan.
Sitten oli Suomi suomettunut ja se kunnia kelpasi kaikille politikoille,kansa oli toista mieltä,oli kaksi totuutta virallinen ja oikea totuus.Itseasiassa Tarja Halonen oli sillon vielä KEPU:lainen kun hän toimi DDRn tunnustamiskomitean varapuheenjohtaja -70 luvun alussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1014507Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293343No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 361388
- 341183
- 371116
- 131064
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872