JEESUS RAKASTAA SINUA!

DANIEL 1

JEESUS KRISTUS ON KUOLLUT PUOLESTASI, JOTTA SINÄ SAISIT ELÄÄ. JEESUKSEN RAKKAUS YKSITTÄISTÄ IHMISTÄ KOHTAAN ON ÄÄRETTÖMÄN SUURI. MIKSI ET ANTAISI ELÄMÄÄSI HÄNEN JOHDETTAVAKSEEN, KOSKA ILMAN JEESUKSEN OHJAUSTA ELÄMÄSI ON YHTÄ SEKAMELSKAA, TIEDÄT SEN VALLAN HYVIN ITSEKIN.
TÄNÄÄN EI VIELÄ OLE MYÖHÄISTÄ, HUOMENNA VOI JO OLLA, ANNA ELÄMÄSI TÄNÄÄN, TÄSSÄ JA NYT JEESUKSELLE, SE ON RATKAISU, JOTA EI TARVITSE KATUA!!

3

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • deeku

      Näin on, amen!

    • MUTTA MIKSI EN

      SAA RAUHAA JA ILOA SYDÄMMEENI JA MIKSI EN TUNNE SITÄ JEESUKSEN RAKKUTTA?
      ALAN OLLA EPÄTOIVOINEN: RUKOILEN, LUEN RAAMATTUA JA KÄYN SEURAKUNNASSA. SINNEKKÄÄN EN KEHTAA ENÄÄ MENNÄ KUN MUUT "TODELLISET" USKOVAT VAHTAA MUA JA MIETTII ETTÄ MIKÄ TOTA VAIVAA; MIKSEI SE PUHU KIELILLÄ TAI TEE MUUTA KEHITTÄVÄÄ!

      • Daniel 1

        Ehkä vika on siinä, ettet vielä ole löytänyt oikeaa seurakuntaa. Tai ehkä olet, mutta vie aikansa ennnenkuin ns. homma alkaa kulkemaan.
        Toisaalta elämme lopun aikaa, eli ajat ovat vaikeita, ja vaatii usein 100%:n panostuksen, että saa asiat sujumaan. Eli koko sota-asu pitää vetää päälle heti aamusta. Aloita muuten joka päivä Isä Meidän rukouksella ihan polvirukouksena, niin saat hyvän startin. Syö kaksi omenaa päivässä, se piristää. Samoin, jos liotat koipia kuumassa karkealla merisuolalla höystetyssä vedessä.

        Toisaalta, jos et puhu kielillä, niin et ehkä ole vielä päässyt kovin pitkälle hengen alueella. Itselleni nimenomaan kielilläpuhuminen antaa hyvää oloa.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      186
      13767
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      158
      5493
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4960
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      156
      3734
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      40
      2873
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      128
      2042
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      120
      1811
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      373
      1714
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      112
      1560
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      137
      1525
    Aihe