Ei tule mitään, saldo luisuu taas pahasti kohti miinus satasen rajaa, jos tänään en pääse voitolle, otan hillitymmän linjan, ei mahda mitään.
Mutta tänään reilun kympin panostus järjestelmään, ja olisipa vain makeaa kun huomenna olisi 250€ kiinni tuosta Happee-NST pelistä jonka NST vie. Pistän lyhyet perustelut vain, mutta peukut pystyyn, happeen kotitappiolla rahastetaan huomenna joka tapauksessa, meni tämä rivi miten vain.
Happee - NST (1x2) 2 2.30
Happeelle teki tiukkaa voittaa NST ja Pirkat, muille on tullut takkiin. Lisäksi Happee huonompi kotonaan kuin vieraissa. NST esitti pirteitä otteita Trackersia ja AC Hakia vastaan. Loistava kerroin.
Calgary Flames - Carolina Hurricanes (1x2) 1 2.05
Erittäin mukava kotikerroin Calgarylle. Kotonaan Calgaryn puolustus on kuin muuri ja Kipru toinen muuri. Carolinalla pitkä matka itärannikolta länteen. Harvoin Calgary saa kotonaan yli kahden kertoimen.
Toronto Maple Leafs - Atlanta Thrashers (1x2) 2 2.60
Toronto hävisi Atlantalle edellisen 5-0. Atlantan maalivahtipeli on parhaimmillaan loistavaa ja huonoimmillaankin vähintään Toronton vastaavan tasoa. Toronton Raycroft ei ole vakuuttanut. Thrashers napsii vaahteranlehdet kumoon.
Jokerit - Kärpät (1x2) 1 2.30
Hartwall peikko on Kärppien yllä. Joukkueelle on erittäin tuskaista saada pisteitä Helsingistä, ja muutenkin Jokerit on hankala vastus pikkupedoille. Raksilassa Jokerit hyytyi 3-0 johtoasemassa, muttei kotonaan. Edellinen peli päättyi Ilmalassa 4-2 narripaidoille. Kyseessä Nordicbetin joulukalenterikohde eli 100% palautus.
Ässät - Pelicans (1x2) 2 2.30
Mielestäni Pelicans saa mukavan kertoimen tehotonta Ässiä vastaan. Maalinteko on Ässille vaikeaa, ja niin myös puolustus. Tämä kombinaatio ei tiedä hyvää lopputulosta, ja viimeisimmät pelit ovat näyttäneet että valmentajanvaihdoksen luoma hurmos on nyt ohitse ja edessä on paluu arkeen.
Galatasaray - Liverpool (1x2) 2 3.25
Liverpool peluuttaa kakkosmiehistöään, mutta onko se välttämättä huono asia, mielipiteeni on että ei. Liverpoolilla on jo lohkovoitto plakkarissa, joten panosta ei ole. Liverpoolin penkiltä ja reservistä löytyy kuitenkin tukku lahjakkaita pelaajia, jotka haluavat näyttää kykynsä, ja nyt siihen on loistava tilaisuus eurokentillä. Liverpoolilla on laittaa vähintään kotijoukkueen tasoinen kakkosmiehistä kentälle, ja mahdollisuutensa menettänyt, ilman panosta pelaava turkkilaisryhmä on helisemässä näyttöhaluista Liverpoolryhmää vastaan.
Varmat Systeemi # EUR
Veto Kokonaiskerroin
Triplat 20 0,50 14.80
Yhdistelmäveto 1 0,50 210.76
Yhteensä 21
Sijoitettu panos: 10,50 EUR
Mahdollinen voitto: 253,38 EUR
ja euron lappu perään
Tappara - HIFK (Under/Over HIFK: 2.50) over 1.85
Barcelona - Werder Bremen (Will/Will not score) Ronaldinho (Barcelona) will not score 1.62
New York Islanders - Ottawa Senators (1x2) 1 3.10
Yhdistelmäveto 1 1,00 9.29
Yhteensä 1
Sijoitettu panos: 1,00 EUR
Mahdollinen voitto: 9,29 EUR
ja 20 sentin haku vielä loppuun
PSV Eindhoven - Bordeaux (1x2) 1 1.70
Roma - Valencia (1x2) 2 9.25
HeKi - K-Vantaa (1x2) 1 1.90
Genève-Servette HC - EV Zug (1x2) 1 2.20
Tottenham - Middlesbrough (1x2) 2 5.25
Yhdistelmäveto 1 0,20 345.09
Yhteensä 1
Sijoitettu panos: 0,20 EUR
Mahdollinen voitto: 69,02 EUR
T iistai 5.12
5
705
Vastaukset
- Ahhhh
Tuplia vihjattu 226,9€ voittoja 194,70€
Trioja vihjattu 381,3€ voittoja 353,40€
Muita vihjattu 195,8€ voittoja 184,90€
Suurin osunut kerroin 6,30(*2)
Suurin osunut rivi 22*2€ = 44€
Suurin osunut kokonaiskerroin (yli1€rivit) 22 (*2)
Suurin osunut kokonaiskerroin 107*0,13
Rahaa mennyt 804,10€
Rahaa tullut 732,00€
Saldo -72,10€ ;/
ps. Happee häviää, tämä on fakta - Ahhhh
yksi lappu
13 Heki - K-Vantaa 1
2,00
52 Happee - NST 2
2,25
Pelitapa: Tavallinen (Rivejä: 1 kpl)
Kokonaiskerroin: 4,50
Panos: 5,00 €
Hinta: 5,00 € - Tietäjä1
Vaikuttavat päivän parhailta, minunkin mielestäni
- Ahhhh
heki on pelannut aivan loistavaa puolustuspeliä kotonaan, en ole edes laskenut monta peliä on jo putkeen ettei ole mennyt maalin maalia, ja jokipoikien höykyttäminen 8-0 oli jo melkoinen teko. Veikalla muuten hyvä kerroin.
Eilen meni tuo Gunners vähän sössimään, sopupeli kenties, mutta minun vahvuuteni ei oikein olekaan nuo keskikastin joukkueet kuten Erä ja Trackers. Kaikkein parhaiten osuu kun veikkaa jumbokolmikkoa häviämään, ja mielestäni Happeeta jälleen yliarvioidaan, eli NST päivän paras.
Mites muuten meni eka kierros StarGM:ssä, itsellä Souray ja Koivu teki jotain, Huet ei niinkään :) - Tietäjä1
Ahhhh kirjoitti:
heki on pelannut aivan loistavaa puolustuspeliä kotonaan, en ole edes laskenut monta peliä on jo putkeen ettei ole mennyt maalin maalia, ja jokipoikien höykyttäminen 8-0 oli jo melkoinen teko. Veikalla muuten hyvä kerroin.
Eilen meni tuo Gunners vähän sössimään, sopupeli kenties, mutta minun vahvuuteni ei oikein olekaan nuo keskikastin joukkueet kuten Erä ja Trackers. Kaikkein parhaiten osuu kun veikkaa jumbokolmikkoa häviämään, ja mielestäni Happeeta jälleen yliarvioidaan, eli NST päivän paras.
Mites muuten meni eka kierros StarGM:ssä, itsellä Souray ja Koivu teki jotain, Huet ei niinkään :)yhteensä 5 pojoa
Koivu sai ne ja Joseph ei sitten pelannutkaan, vaan Tellqvist luisteli maaliin. Timonen pelasi "nollat"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee673056Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."231929Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2481464Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.851456Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2531145Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201044Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki231040En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711020- 97958
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin68944