Kyvytön kevytkomissaari Rehn möhlii EU:n laajenemisen. Siksi hänet varmasti nimitettiinkin tuohon virkaan, EU toivoo laajenemisen pysähtyvän.
Rehniin kaatui Turkin jäsenyys
Näin on!
7187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
päivän probleema.
Mitä itse Turkin jäsenyyteen tulee, niin paljon parempi olla ottamatta. Ihmisoikeudet on, mitä on. Siellä on ihmisiä yli 30 milj. Elätettäviä piisaa. parempi olisi katsoa ainakin 10 vuotta eteenpäin.
Turkin asukasluku on n. 90 milj.!!!!!
onko niitä noin paljon? Sitä suuremmalla syyllä-odotellaan.
Sanoisin, että Turkissa on asukkaita noin 70 miljoonaa ja ne on tosiaan muslimeja. Mutta, ei me EU:n jäsenet niitä mukaan tarvita. Pysyköön vaan siellä Lähi-idässä.
... Voicen lukijat äänestivät äskettäin Rehnin vuoden komissaariksi hänen hyvästä toiminnastaan laajentumiskomissaarina.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000107&posting=22000000021094023