Pääsemme joukkovoimalla boolille, pressanlinnaan illalla parhaaseen aikaan !
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Anarkistit herättävät henkiin kuokkavierasjuhlat/1135223467363?ref=rss
ps.Tervetuloa !
Kansalaisilla vapaa pääsy Linnan
1
85
Vastaukset
- kopioitu.
6.12.2006 Kuokkavierasjuhlat 2006
Kuokkavierasjulistus
Juhlistamme joulukuun kuudetta marssilla ja katujuhlalla, koska olemme vihaisia. Olemme vihaisia siksi, että Suomessa, kuten muuallakin, eliitti juhlii samaan aikaan kun monet ovat ilman asuntoa, ruokaa, rahaa, huolenpitoa tai turvaa. Eliitti haluaa ihmisten katsovan passiivisina juhlimistaan. Me haluamme kannustaa ihmisiä ottamaan käsiinsä vallan päättää omista asioistaan. Emme vain yhtenä päivänä, vaan kaikkina vuoden päivinä. Valtioiden, suuryhtiöiden, kirkkojen ja muiden valtakoneistojen suoran ja epäsuoran väkivallan seuraukset näkyvät joka päivä ympäri maailmaa. Emme halua valhetta "kansallisesta yhtenäisyydestä", vaan rajattoman kapinan rajatonta eliittiä vastaan..
Kokoontuminen klo 16.30 Hietalahden torilla
Paikalle toivotaan perinteisen mustan blokin lisäksi vaikkapa joulupukki-,
merirosvo-, robin hood- ja sauvakävelyblokkeja! Vain mielikuvitus on
naamioitumisen rajana. Omat mustat, punamustat ja mustavihreät liput ovat
tervetulleita, puoluepoliittiset tunnukset eivät. Luvassa mökää ja melua
sekä bilemusiikkia. Lisätietoja anarkistinentoiminta [at] anarkismi.net.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748