Yhdysvallat ei ole tunnustanut DDR:ää ennen Suomea. Se, joka tälläistä täällä väittää, valehtelee törkeästi. USA oli sidottu Saksan oppiin viimeiseen asti.
USA ei tunnustanut DDR:ää ennen
10
227
Vastaukset
- ....
>>Virallinen rauhansopimus Saksan ja Suomen välille solmittiin vasta vuonna 1972, samassa yhteydessä kun Suomi tunnusti Saksan Liittotasavallan. Liittotasavallan tunnustamista Suomi oli viivytellyt puolueettomuus syistä. Koska Suomi piti etujensa vastaisena Saksan Demokraattisen Tasavallan tunnustamista, Suomen hallitus päätti olla tunnustamatta kumpaakaan Saksaa. Vasta USA'n tunnustettua DDR'n, Suomi tunnusti kummatkin Saksat solmien tässä yhteydessä rauhansopimuksen Saksan Liittotasvallan kanssa.
- Lähde?
Kiitos!
- ....
Lähde? kirjoitti:
Kiitos!
Lähteet löytyy, jos viitsit valehtelultasi hakea ja lukea.
- ????
Lähde? kirjoitti:
Kiitos!
Kiitos
- Ei kahta puhetta
USA tunnusti DDR:n ennen Suomea.
Kukahan valehtelee?- jossa todetaan
näin, kiitos.
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jossa todetaan kirjoitti:
näin, kiitos.
Annapa itse, jossa todetaan tosiasia valheeksi.
Älä linkitä mitä sattuu, sillä minulla on noita linkkejä tarvittaessa:) - tässsäää
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:
Annapa itse, jossa todetaan tosiasia valheeksi.
Älä linkitä mitä sattuu, sillä minulla on noita linkkejä tarvittaessa:)USA ei siis voinut tunnustaa DDR:ää ennen vuotta 1969 koska Länsi-Saksassa oli voimassa Hallsteinin_oppi vuoteen 1969.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hallsteinin_oppi - ----------
tässsäää kirjoitti:
USA ei siis voinut tunnustaa DDR:ää ennen vuotta 1969 koska Länsi-Saksassa oli voimassa Hallsteinin_oppi vuoteen 1969.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hallsteinin_oppiEi sen tarvinnutkaan, kun se tunnusti DDR:n vasta seiskeetluvulla.
- -------------
tässsäää kirjoitti:
USA ei siis voinut tunnustaa DDR:ää ennen vuotta 1969 koska Länsi-Saksassa oli voimassa Hallsteinin_oppi vuoteen 1969.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hallsteinin_oppi>>Virallinen rauhansopimus Saksan ja Suomen välille solmittiin vasta vuonna 1972, samassa yhteydessä kun Suomi tunnusti Saksan Liittotasavallan. Liittotasavallan tunnustamista Suomi oli viivytellyt puolueettomuussyistä. Koska Suomi piti etujensa vastaisena Saksan Demokraattisen Tasavallan tunnustamista, Suomen hallitus päätti olla tunnustamatta kumpaakaan Saksaa. Vasta USA'n tunnustettua DDR'n, Suomi tunnusti kummatkin Saksat solmien tässä yhteydessä rauhansopimuksen Saksan Liittotasavallan kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1622569Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658