Niinistö- henkinen presidentti

puolelle kansalle

Näin. Siitä se paniikki vasemmalla johtuu. He tietävät asian.

4

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .......................

      Tää oli päivän huvittavin ehdottomasti. Luuseri Niinistö pakeni maasta rökäletappion jälkeen. Niinistöä äänestäneet ovat kääntäneet kelkkansa, sen osoittaa jo pelkästään Halosen tämän hetkinen suosio. Niinistö jätettiin yksin ja nyt hän anelee asemaa puolueessa...

    • vasemmistolla

      olisi paniikki?

      Jokainen vasemmistolainen tietää että tulossa on eduskunta- ei presidentinvaalit, vaikka Niinistö voittaisi, hänestä ei tule presidenttiä, hänestä tulee tavallinen rivi kansanedustaja.

      • ""@@""

        Ihan kaamea paniikki on vasemmistolla. Narkkareita yritetään herätellä vaaliuurnille, siltojen alle käyvät demareiden taxien tiet, kun äänestyspäivä aukeaa.

        Nythän on nähty jo kansan rivien palaute Fortumille. Tämä on vasta alkua. Kansa alkaa saada tarpeeksi näiden riistäjien ja demareiden touhuista.

        Oikeudenmukaisuutta ja rehellisyyttä peliin. Ei väkivallalla ja lakkoilulla peloittelua, joka on perinteisesti vasemmiston ase.

        Näinköhän taas nousee valkoinen aate. Jokainen sukupolvi joutuu ratkaisemaan suhteensa maamme tärkeisiin moraalikysymyksiin. Tämä demareiden vilppijoukko tulee väistymään.


    • nikke48

      Olen jääkiekkomaajoukkueen henkinen johtaja,siitä se paniikki Ruotsissa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1795
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1288
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      719
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe