Onko kukaan täällä katsonut sarjaa Kaukaiset rannat? Miten loppui tää pöljä sarja jota alussa seurasin. Saiko se kanamainen hoiturimuija vohkittua itselleen sen "saarenomistajan" ja jäikö sen lekurin tytär yksikseen ja odottiko vielä sitä vauvaa vaiko hankkiutui eroon? Sain jossain vaiheessa tarpeekseni noista typeristä suhdesekamelskoista ja lopetin katsomisen mut nyt vaan tuli mieleen että kuinka siinä lopuksi kävi.
Kaukaiset
...rannat
2122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tuota kökkö sarjaa.
Viimeisessä jaksossa lekuri sai tietää, että oikea "saarenomistaja" oli kuollut jo aikoja sitten. Piti tiedon omanaan. Mutta koska hänen tyttärensä odotti lasta kuvitellulle omistajalle, ja tyttö oli alaikäinen, lekuripariskunnasta tuli saaren omistaja. Tyttö siis aikoi pitää lapsen.
"Saarenomistaja" kosi hoituria, joka suostui. Lekuripari teki sovinnon, ja lekuria viekoitellut yhtiönosakasnainen tunnusti tappionsa. Äänestyksessä teollisuushomma kärsi tappion.
Jotain noin kai se meni. Kökkö oli koko roska.
mutta enpä siis mitään menettänyt kun en katsonut.