Sananvapauden riisto

Paljon pahempi kuin henkilökohtaisten suhteitten töppäilyt on Pietilän erottamisjuttu,ei kuulu demokratiaan erottaa vapaan lehdistön edustajia poliittisin perustein,muisto Neuvostoliitosta , se jos mikä vie arvovallan poliitikolta!
3259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mies todistaa hölmöytensä. Väittää että keskustapuolue voi vaihtaa iltapäivälehden päätoimittajan. Jos on tässä oikeassa niin eikö olisi kannattanut pitää pienempää suuta? Joko väite tai teot osoittavat suurta typeryyttä.

M.O.T.

Äänestä
  • Uskaltaa ilman näyttöä Pietilä tuommosia juttuja oikeudessa esittää.
    En uskoisi muuten, mutta ei savua ilman tulta ja varmasti tullaan asian tiimoilta kuulemaan jatkoselitykset aina oikeusistuinta myöten jos väite oli valetta!
    Siis lopputulema on varmasti syyte solvauksesta ym, ellei asiaa hoideta rahalla suuntaan tai toiseen.

    Äänestä

  • nikke48 kirjoitti:

    Uskaltaa ilman näyttöä Pietilä tuommosia juttuja oikeudessa esittää.
    En uskoisi muuten, mutta ei savua ilman tulta ja varmasti tullaan asian tiimoilta kuulemaan jatkoselitykset aina oikeusistuinta myöten jos väite oli valetta!
    Siis lopputulema on varmasti syyte solvauksesta ym, ellei asiaa hoideta rahalla suuntaan tai toiseen.

    enemmän uutisaiheissa.

    Onhan Pietilä kertonut että tärkeisiin uutisaiheisiin kuluu esim. jos päämi-
    nisterillä on erektio tai erektiohäiriö.

    Jos lehtitalolla on tarkoitus että iltapäivälehti on muutakin kuin seiskan jatko niin ei siinä muuta voi tehdä kuin vaihtaa linjaa ja jos ei päätoimittaja siihen suostu niin erottaminen on ainoa vaihtoehto. Olihan monet iltasanomien lööpeistä jatkokertomuksia mitä jossain seiskassa ensin kerrottiin.

    Lisäksi jos Pietilän kertomukset pitäisivät paikkansa niin se olisi erittäin iso uutinen josta aivan varmasti hesarissa kirjoitettaisiin. Jostain syystä en usko että hesarin toimitus käyttäisi moista uutista käyttämättä joka koskee kepua, koska tunnetusti kyseinen lehti ei kepua ainakaan silkkihansikkain käsittele.

    Samalla kun Pietilä noita painostus väitteitään esittää hän myös väittää sanomawsoy:n toimitusjohtajaa valehtelijaksi.

    "– Väitteet poliittisesta painostuksesta ovat täyttä valetta ja panettelua, SanomaWSOY:n toimitusjohtaja Hannu Syrjänen toteaa."

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nikke48 kirjoitti:

Paljon pahempi kuin henkilökohtaisten suhteitten töppäilyt on Pietilän erottamisjuttu,ei kuulu demokratiaan erottaa vapaan lehdistön edustajia poliittisin perustein,muisto Neuvostoliitosta , se jos mikä vie arvovallan poliitikolta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu