tähtilippu.
Brysseli on pääkaupunkimme.
Perustuslait on EU,n lait.
Kokareet ovat myyneet Suomen ja omaisuuden jonka sotaveteraanit urhoollisesti puolusti itsenäisyyttämme,uhraten itseäänsäästämättä hengellään ja nyt eduskunta hyväksyi kysymättä Suomenkansalta EU,n perustuslain.
Sotilaat ja lotat jos olisivat tienneet miten maamme johto on korruptioitunut 2000 luvulla,olisivat säästäneet henkensä ja alistunut naapurisopuun,isäaurinkoisen vaatimusten kanssa!
Kieli olisi tosin venäjää !
Suomenkielellä ei ole enään mitään tulevaisuutta ,suuret jyrää!
Suomesta on kohta viety tuhkatkin pesästä.
EU lippu salkoon
3
95
Vastaukset
- heh
sanotaan manipuloinniksi, suomen kouluissa sitä tehdään joka päivä, ei Kuuba ole ainoa maa missä koululaisia manipuloidaan uskomaan tiettyihin arvoihin ja asioihin.
- ei sovi kokkareille
Kaikki mulle ja muruset sulle,niinkuin EU,ssa sanelee ISOT pienille.
Suomi pärjää parhaiten omillaan ja muista irrallaan!
EI EU:lle,Nato:lle ja Venäjälle !
- yhden vaivaisen lain takia
Erotaan vaan EU:sta ja samalla muistakin järjestöistä
EBRD, EIB, EMU, ESA, FAO, G- 9, IADB, IAEA, IBRD, ICAO, ICC, ICCt, ICFTU, ICRM, IDA, IEA, IFAD, IFC, IFRCS, IHO, ILO, IMF, IMO, Interpol, IOC, IOM, IPU, ISO, ITU, MIGA, NC, NEA, NIB, NSG, OAS (observer), OECD, OPCW, OSCE, Paris Club, PCA, PFP, UN, UNCTAD, UNESCO, UNHCR, UNIDO, UNIFIL, UNMEE, UNMIL, UNMIS, UNMOGIP, UNTSO, UPU, WCO, WFTU, WHO, WIPO, WMO, WTO, ZC
ja eristäydytään ja ollaan niin vitun itsenäisiä eikä nodateta mitään kansainvälisiä säännöksiä. Ruvetaan elämään ihan vaan keskenämme ja naidaan sukulaisiamme. Ruvetaan oikein perus-suomalaisiksi. Tosin mä vaihdan silloin asuinpaikkaani ja kansalaisuuttani.
Oikeesti EU perustuslain hyväksyminen ei vähenne mitenkään itsenäisyyttämme. Sillä olemme sitoutuneet moniin muihinkin kansainvälisiin lakeihin ja organisaatioihin. EU perustuslaki ei sanottavasti vähennä oikeuttamme kansalliseen lainsäädäntöön. Onhan se nytkin pidettävä sopusoinussa kansainvälisten lakien ja sopimusten kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915906
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262780Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754