Tällä videolla näkyy kuinka moraalittomia Japanilaiset (ei-kristityt) ovat. Kristottyjen tekemistä musiikkivideoista ei tälläistä löydy. Onhan se selvää että ateistien maailmassa kun ei ketään kunnioiteta niin syntyy tälläistä musaa....
http://www.youtube.com/watch?v=ITGRZTHtiEw
Ateismi ja musiikki
8
684
Vastaukset
- ritarin pleksi
Pelle saa aina uskottavuutta kun hänellä on puuteroitu naama ja pyöreä nenä.
Jos nenä on kolmion muotoinen :( - Agneisti
Anteeksi, tarkoitat "ateistin maailmassa ei ketään pelätä"- Krisselin moraalihan on pelon vallassa toteutettua pakkopullaa, vai mitä? Todella puhdasta moraalia kyllä juu.
- Jeesuksen soturi
moraalia kuin ateistitkin.
- Huhhahhei
teillä ritarikunnassa useinkin tapana kaivella netistä huonolaatuista törkyä?
- tapana kaivella
netistä ala-arvoista sontaa kello kolmelta yöllä?
Normaalit ihmiset ovat tuohon aikaan nukkumassa eivätkä etsi törkyä netistä.
Lisäksi nimimerkkisi on harvinaisen vastenmielinen ja siitä tulee mieleen lähinnä miekkalähetys, jota ne ritarit aikoinaan harrastivat. Ja tiedätkös mistä juontuu vanha ritarillinen tapa avata naisille ovi ja antaa heidän mennä ensin? Se juontuu siitä, että vanhoissa sokkeloisissa linnoissa joissa ritarit majailivat saattoi joku kaunainen salamurhaaja väijyä pimeässä nurkassa oven takana, joten ritarillisesti annettiin naisen mennä ensin, jotta salamurhaajan mahdollisesti iskiessä ei tapahtuisi mitään vahinkoa, vaan tikari osuisi vain naiseen... - Simo
nyt trolli kaivanut edes rankemman videon, niitä kun tuolta japsilastakin löytyy...
Sen verran japseista, että mikähän siinä sitten on että esim Tokion kaduilla saat kulkea ihan rauhassa tarvitsematta pelätä ryöstön, raiskauksen tai pahoinpitelyn uhriksi joutumista toisin esim. meillä täällä kristillisessä suomessamme?
Rankempia videoitakin muuten löytyy kotomaastammekin, euroopasta ja jenkeistä...etsi vaan piruuttasi ja nautiskele!- hmm..
nyt oli soturi ottanut esimerkin väärästä maasta. Japanissa joutuisi vähintään kirjoittamaan julkisen anteeksipyynnön. Todella moraalinen tekisi jo seppukun, mutta miten toimii kristitty ystävämme.
Krisitty on kuin sika pellossa, koska Jeesus teki jo seppukun hänen puolestaan. Häpeällistä.
- Langaton
Ja sitäpaitsi nuo pätkät tuossa musiikkivideosta on elokuvasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648