YLE:n "jatkot"

neverever

Voi xxxxxxxxxxxx:n xxxxxxxxxx!!! Teatterissa pönötetään ja puhutaan asiaa! Ylen stallarit ei osaa ottaa löysin rantein edes vapaalla -tana!

9

1189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynyt

      Samaa mieltä. Mitä järkeä järjestää jatkot, jos siellä jauhetaan samaa poliittista liturgiaa kuin linnassakin, vain paikka vaihtuu! Jotain vapaamuotoista/ henkilökohtaista peliin, vai onko valtakunnan "huipulla" aina näin tylsää.

    • jomppe.

      Jotenkin tuntuu, että YLEn imagolle ei tällainen rentojen jatkojen televisiominen sovi. Ja tässähän se nyt nähtiin.

    • pettynyt-80...

      Väsyneet jatkot, tai siis "jatkot". Huhhuh, ylimainostettua p-s-aa. Ehkä näkökulma näiden henkilöiden vapaa-ajasta olisi voinut olla hieman mielenkiintoisempi.

    • Puistattaa!

      Olipa todella kurjaa teeveetä, ja suorastaan skitsofreenista. Iloisten linnanjuhlien jälkeen siirrytään puhumaan peloista ja uhkakuvista ja turvallisuusongelmista, ja yritetään samalla olla muka kevyitä karaoken avulla. EI EI näin.

      Juurikin kun tuntui linnan juhlien perusteella, että tämä kansakunta on vihdoinkin karistanut Itsenäisyyden painavan ja synkän lastin pois hartioilta, ja pystyi vihdoinkin iloitsemaan itsenäisyydesta eikä vain synkkänä muistelemaan siitä maksettua hintaa, niin sitten YLE palauttaa tunnelmat takavuosien lähtöasetelmiin.

      Ylen "viihdejournalismi" on kyllä lasten kengissä. Ei kannattaisi lähteä viuhtomaan sellaiselle maaperälle, jossa ei vankkaa maata jalkojensa alta voi löytää. Kas kun ei jatkojen aiheeksi valittu : "Vitsaillaan Talvisodalle" tai "Onko kuolemantuomio hauska asia?" Kuinkahan YLEN ajankohtaisporukka pitää hauskaa? Mistä ne puhuu baarissa tai pikkujoulujensa jatkoilla? Eutanasiasta vai?

      • puuttuu

        Joo olihan siinä "häppeningit". Politikointia"minun mielestäni...", päin persettä laulua "yritettiin kosia äänestäjiä rentoudella",väsynyttä juontamista"ooh shokki, Suomi on sulake EU:ssa", porukka istui pöydissä selkäsuorana naamat norsun vitulla "like martta-risteily", surkeita kysymyksiä "mitä on turvallisuus...voitko hieman tarkentaa...".

        Toivomukset:
        YLE never lähettäkää enää vastaavia jatkoja TV:sta!
        SubTV voisi kokeilla ensi vuonna...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      89
      4484
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      101
      3870
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3539
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3220
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      43
      2892
    6. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2539
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2412
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2116
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      16
      1791
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      35
      1725
    Aihe