YLE:n "jatkot"

neverever

Voi xxxxxxxxxxxx:n xxxxxxxxxx!!! Teatterissa pönötetään ja puhutaan asiaa! Ylen stallarit ei osaa ottaa löysin rantein edes vapaalla -tana!

9

1217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynyt

      Samaa mieltä. Mitä järkeä järjestää jatkot, jos siellä jauhetaan samaa poliittista liturgiaa kuin linnassakin, vain paikka vaihtuu! Jotain vapaamuotoista/ henkilökohtaista peliin, vai onko valtakunnan "huipulla" aina näin tylsää.

    • jomppe.

      Jotenkin tuntuu, että YLEn imagolle ei tällainen rentojen jatkojen televisiominen sovi. Ja tässähän se nyt nähtiin.

    • pettynyt-80...

      Väsyneet jatkot, tai siis "jatkot". Huhhuh, ylimainostettua p-s-aa. Ehkä näkökulma näiden henkilöiden vapaa-ajasta olisi voinut olla hieman mielenkiintoisempi.

    • Puistattaa!

      Olipa todella kurjaa teeveetä, ja suorastaan skitsofreenista. Iloisten linnanjuhlien jälkeen siirrytään puhumaan peloista ja uhkakuvista ja turvallisuusongelmista, ja yritetään samalla olla muka kevyitä karaoken avulla. EI EI näin.

      Juurikin kun tuntui linnan juhlien perusteella, että tämä kansakunta on vihdoinkin karistanut Itsenäisyyden painavan ja synkän lastin pois hartioilta, ja pystyi vihdoinkin iloitsemaan itsenäisyydesta eikä vain synkkänä muistelemaan siitä maksettua hintaa, niin sitten YLE palauttaa tunnelmat takavuosien lähtöasetelmiin.

      Ylen "viihdejournalismi" on kyllä lasten kengissä. Ei kannattaisi lähteä viuhtomaan sellaiselle maaperälle, jossa ei vankkaa maata jalkojensa alta voi löytää. Kas kun ei jatkojen aiheeksi valittu : "Vitsaillaan Talvisodalle" tai "Onko kuolemantuomio hauska asia?" Kuinkahan YLEN ajankohtaisporukka pitää hauskaa? Mistä ne puhuu baarissa tai pikkujoulujensa jatkoilla? Eutanasiasta vai?

      • puuttuu

        Joo olihan siinä "häppeningit". Politikointia"minun mielestäni...", päin persettä laulua "yritettiin kosia äänestäjiä rentoudella",väsynyttä juontamista"ooh shokki, Suomi on sulake EU:ssa", porukka istui pöydissä selkäsuorana naamat norsun vitulla "like martta-risteily", surkeita kysymyksiä "mitä on turvallisuus...voitko hieman tarkentaa...".

        Toivomukset:
        YLE never lähettäkää enää vastaavia jatkoja TV:sta!
        SubTV voisi kokeilla ensi vuonna...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3262
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1304
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1249
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe