Kyllä iltapäivälehdet

taas toitottaa

.. oliko "boksaaja elokuvaohjaaja tai jotain muuta" daaminsa kanssa kaunein,vähälle on jäänyt se mitä tapahtui Itsenäisyyspäivän paraatissa.

Luin tänään yhdestä uutisesta että harkittiin jopa paraatin peruutusta mutta sitä ei tehty koska uhrin tilasta ei ollut varmaa tietoa.

Minäkin pelkkänä reservin alikessuna tiedän että panssarivaunun allejäämisestä ei kukaan selviä hengissä.

En yleensä katso linnankutsuja televisiosta mutta kotiolojen takia ne näkyivät,minulta tuli päivän tapahtumiin nähden ylenanto niitten perseenkeikuttelijoiden esiintymisestä johtuen,taisipa olla joukossa kilpatanssijoita jotka ei ole muuten näkynyt,hekin voisivat tanssia kuin muut,onhan se hienoa päästä Tartsin juhliin mutta jokainen sivistynyt ihminen seuraa uutisia,paraatin tapahtumien jälkeen ei olisi minua pajon tanssittanut siis kotonakaan koska linnaan ei mua ole pyydetty eikä pyydetäkään.

Sitten oli vielä jotain jatkoja Teatterissa,joku helvetin demari suorastaan munasi itsensä,hauskaa saa toki pitää mutta jos ei osaa laulaa niin jättäisi väliin,laulun tekijää/esittäjää on loukattu.

Minä annoin eilen illalla viimeisistä tämän kuun eläkkeeni jäljelle jääneestä osuudesta joka oli 50,00 EUR naapurikorttelissa olevalle työttömälle 10,00 EUR leipään ja maitoon,omatunto kolkuttaa,annoinko liian vähän???

1

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valinnatkin merkillisiä..

      Ikävä tapahtuma ei tietenkään hetkauta valtakunnan suurinta tapahtumaa,korkeintaan silloin jos menehtynyt olisi ollut jonkin osallistujan lähiomainen,ehkä hän olisi ollut pois ehkä ei.

      Itsenäisyyspäivän juhliin liittyen oli mauttomin tv-osuus jatkoilta Ravintola Teatterista.

      Oli siellä todellinen Rockin munaaja,menköön lähiöbaariin jos uskaltaa.

      Ottakaa osallistujat käytösmallia haastatteluissa Sauli Niinistöstä,viihteen puolelta Kaija Koo,Antti Tuisku ja Ville Valo,katsokaapa vielä kertaalleen Villen kumarruksia Presidentin edessä,myöhempiin haastetteluihin en ota kantaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      50
      2202
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      197
      2029
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      47
      868
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe