Sarjaraiskaajat

kuin koira veräjästä!

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Marjanpoimijan raiskaajalle 25 vuotta vankeutta/1135223514338

Mies syyllistyi vuonna 1995 Kemissä erittäin väkivaltaiseen raiskaukseen, jossa uhri menetti henkensä.
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rikollisten annetaan vipeltää vuodesta toiseen rikoksia tehden ja jopa toisten ihmisten henkiä riistäen. Aina vaan vapaaksi uudestaan ja uudestaan.

Kirjoitin avauksen iltalehden keskustelufoorumiin:
kotimaa. Jossa samasta aiheesta.

Täällä jutut katoo äkkiä toiselle sivulle eikä saa lukijoita.

Äänestä

kuinka paljon hyvää kuolemanrangaistuksen käyttöön otolla saataisiin aikaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsevät kirjoitti:

kuin koira veräjästä!

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Marjanpoimijan raiskaajalle 25 vuotta vankeutta/1135223514338

Mies syyllistyi vuonna 1995 Kemissä erittäin väkivaltaiseen raiskaukseen, jossa uhri menetti henkensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu