Hurstin joulu

Veikko Hursti on kuollut, mutta hänen poikansa Heikki pitää varmasti ne perinteiset jouluaattojuhlat vähäosaisille. Mulla on hirveesti vaatteita ja talvitakkeja joita voisin lahjottaa kyseiseen tapahtumaan että köyhät saisivat lämpimää päälle. Mitenköhän saisin vaatteet tapahtumaan?
9430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

KIRJOITTAMALLA SUOLI24:ÄÄN?

Vai jaksaisitkohan funtsia vähän pidemmälle..

Äänestä
  • Suolessa on yleensä ollut asiallisia vastauksia, harmi että teitä persläpejä aina tännekki tulee.

    Äänestä

  • ihana.. kirjoitti:

    Suolessa on yleensä ollut asiallisia vastauksia, harmi että teitä persläpejä aina tännekki tulee.

    Jos ihmisellä on netti auki ja jokin asia askarruttaa pientä mieltä, niin onko SUOMI24:N KESKUSTELUT todella se ensimmäinen paikka mistä hakea tietoa?

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Jos ihmisellä on netti auki ja jokin asia askarruttaa pientä mieltä, niin onko SUOMI24:N KESKUSTELUT todella se ensimmäinen paikka mistä hakea tietoa?

    Miten oot noin ahdistunut kun kysyin asiasta?
    Kokeilin ensin googlettaa, ilmeisesti väärillä sanoilla kun ei löytynyt mitään. Ajattelinpa että jospa helsinkiläiset olisivat kaupungilla nähneet mainoksia missä näitä joulukeräyksiä on.

    En kyllä vieläkään ymmärrä miten tuo kysymys haittaa sua noin paljo? Pura kiukkus johki muualle.

    Äänestä

Soita Hurstille & Tuki Rylle !

Varmaan vaatteet kelpaa !

Äänestä

Löytypäs ku keksi oikeen sanan googleen :)

Veikko ja Lahja Hurstin laupeudentyö -yhdistys ottaa vastaan ruokapaketteja ja juomia. Myös puhtaita ja ehjiä talvivaatteita, talvikenkiä, sukkia ja käsineitä otetaan vastaan osoitteessa Harjutori 8, joulukuussa arkipäivisin kello 10-18 tai sopimuksen mukaan.

Äänestä

Toivottavasti tänä jouluna kassissa olisi jotain ruokaakin, viime jouluna tuli tyhjä arpa eli vaatteita ja pähkinöitä, ei pähkinöillä nälkä lähde. Kaikki kunnia silti erittäin hyvälle toiminnalle.

Äänestä
  • Paras jättää velkamersu nurkantaake parkkiin ja mennä muina miehinä
    norkoilemaan ilmaista sapuskaa jouluksi. Olet vain surkean näköinen, ja kun saat avustukset niin myyt ne ja ostat mersuun polttoainetta, ja taas olet naapurin silmissä rikas.

    Äänestä

Saisi ruokajono olla nopeampi et kerkeisin ruokatunnilla käymään. Työttömille oma jono heillä on koko päivä aikaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


köyhille kirjoitti:

Veikko Hursti on kuollut, mutta hänen poikansa Heikki pitää varmasti ne perinteiset jouluaattojuhlat vähäosaisille. Mulla on hirveesti vaatteita ja talvitakkeja joita voisin lahjottaa kyseiseen tapahtumaan että köyhät saisivat lämpimää päälle. Mitenköhän saisin vaatteet tapahtumaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu