Parempaa

Miten vanhustenhoitoa voisi parantaa?

Harrastusmahdollisuuksia voisi ehkä enemmän olla? tai ihan vaan jutteluseuraa. Joku, joka kävisi sellaisen vanhuksen luona jolla ei sukulaisia/tuttavia kävisi ollenkaan.
4610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Veikkaisin, että harrastamiset sun muut niinkuin valitettavasti myös ulkoilut ovat joko omaisten tai kolmannen sektorin hommaa. Paha repiä ihmisiä pois sieltä vaipanvaihdosta siihen, että joku pääsisi bingoon. Vaikka hyvä olisi, että pääsisi.

Äänestä
  • Eiköhän se vanhuus jo ole joka väsyttää. Voi herrajjjumala eikö se nyt ole ihan sama vanhalle ihmiselle mitä syö. Lopeta vouhotus!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoitoa kirjoitti:

Miten vanhustenhoitoa voisi parantaa?

Harrastusmahdollisuuksia voisi ehkä enemmän olla? tai ihan vaan jutteluseuraa. Joku, joka kävisi sellaisen vanhuksen luona jolla ei sukulaisia/tuttavia kävisi ollenkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu