Seitilta poistettu oikeusministerin

Miten Luhtanen sai oik.ministerin tehtävän? Mitä poliittista kaupankäyntia?
3306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kun asia oli ajankohtainen, Santavuori kritisoi kyseistä asiaa.
Vaikka en ihan aina kyseisen ladyn kommentteja allekirjoita, olen hänen kanssaan täysin samaa mieltä siitä, että kyllä oikeusministerin pitää olla koulutukseltaan juristi!
No meillehän pitää kelvata mikä tahansa, siltä se vaan näyttää, kun asioita seuraa.

Äänestä
  • vaatimuksesta luovuttu, koska ja kuka sellaisen päätöksen on tehnyt?

    Äänestä

  • siitä kirjoitti:

    vaatimuksesta luovuttu, koska ja kuka sellaisen päätöksen on tehnyt?

    SDPn aloituksesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pätevyyttä koskevat viestit! kirjoitti:

Miten Luhtanen sai oik.ministerin tehtävän? Mitä poliittista kaupankäyntia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu