UUdellamaalla...olen sata varma, että Sauli pesee Matin.
Vanhanen vastaan
12
285
Vastaukset
- ykkönen Uudellamaalla
Ilman muuta. Sanotaan, että Salen äänimäärä on vähintä tupla, voi olla triplakin, se kuin on Matin.
Matti saa pitää itseään aivan jälkipään valvojana.- on menneisyyden
jäänne.
- Elmeri_
Omalta osaltani voin sanoa että Sauli voittaa äänestykopissa Matin 100 - 0. Pelko on ryynin kokonen että Matti poika saisi minun ääntäni moisten naisten nöyryyttämisen jälkeen!
Säälittää vaan kaikki suomalaiset naiset jotka eivät vieläkään huomaa mitä Meitin Matti pitää naisissa arvokkaana!
No kukin saa äänestää kummalla päällä haluaa!- ainakaan
Saulia äänestä, koska Saulilla ei ole ollut naisia, miehiä vain.
Mattia äänestän. Nainen 38v - Siellä taas
ainakaan kirjoitti:
Saulia äänestä, koska Saulilla ei ole ollut naisia, miehiä vain.
Mattia äänestän. Nainen 38vTakkia kääntää...?
- Pönttömies putoaa
Matti Vanhanen on jo pystyyn kuolleen näköinen, vaatteet repsottaa ja puhe on epävarmaa.
Taitaa olla jo tosi kauhuissaan, toinen rökäletappio tulossa. - Jaba_43
Niinistö saa kolme kertaa enemmän ääniä kuin Vanhanen.
- on Mies
verrattuna vanhaseen.
- sauli
on Mies kirjoitti:
verrattuna vanhaseen.
Ootko varma,että on miäs
- luulee
hyötyvänsä saulista paljonkin, mutta liliuksen
nuoleskelu ja hyväveli yhteistyö kaataa
kokomustien hurjimmat unet kun sauli joutuu
paljastamaan oikean karvansa. Toki molemmat
menevät läpi u-maalta enkä usko kovin suuria
heilahduksia tulevan lopputuloksiin. Vihreät
tulevat olemaan kysymysmerkki, kuinka ehdotus
perustulosta tulee puremaan.- kauhealla
vimmalla presidentivaaleja kyllä taitaa tulla takkiin.ei tulisi mieleenkään äänestää,kadutti niin peruteelisesti,kun piti olla niin tyhmä toisella kierroksella.
- kuins on
Kuinka tuollaista saulia voi äänestää.Tyyppi ei tiedä mitä tekisi.Kun alkoi tulla kenkää pankista ja lökövirkaa ei löytynytkään euroopasta,päätettiin parkkeerata odottamaan eduskuntaan.Uskomattomia skeidanpuhujia nämä kokkarreet.Kepulaisten ääniä ruikutettiin kyllä saulille,senjälkeen pelkkää ajojahtia kepua kohtaan kokkareitten hallitsemassa mediassa.Kokoomus pettää aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1323173Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732104Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371795Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee241687- 1201665
- 1381345
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1001157Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!47995Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29927