Uudessa Matsästys ja Kalastus lehdessä metsästetään leopardeja, krokotiileja, kenguruita. Sikamaista!
Peruutin tilauksen.
M&K Lehti, Peruutin tilaukset
9
986
Vastaukset
- olen
kans, aikeissa lopettaa"herrajahtien" lukemisen. Olis hyvä kun olis lehti tavalliselle tallaajalle, ilman erätukun sponsorointia.
Eihän M&K lehdessä ole ollut kuin pari hassua erähuijj... ...tukun mainosta. Jahtijaaktinkin(puvun) lehti haukkui lyttyyn.
Enemmän näitä "herrajahteja" kuvataan ERÄ-lehdessä, jonka tilauksen lopetin nuotionteko-ohjeisiin.Tullut 30 vuotta,pelkästään I.Koiviston ja H.Hautalan liikkeellä luonnossa sivujen takia.Todella asiantuntevia vuoedenaikaan sopivia kommentteja,tuleehan tuo muukin osa selailtua läpi.
- näinpä se on.
k0rh0nen kirjoitti:
Eihän M&K lehdessä ole ollut kuin pari hassua erähuijj... ...tukun mainosta. Jahtijaaktinkin(puvun) lehti haukkui lyttyyn.
Enemmän näitä "herrajahteja" kuvataan ERÄ-lehdessä, jonka tilauksen lopetin nuotionteko-ohjeisiin.vaikka vuodesta 1976, eka numerosta asti on tullut - kaikki on muuten vielä tallessakin.
Iänikuisia 20 sivun haukiuistintestejä ja gore-super-hyper -asujen kanssa ei enää jaksa lukea; mitään muuta tekemistä tuolla markkinavetoisella läystäkkeellä erätouhujen kanssa ei ole kun nimi.
- ostanut kuin
irtonumeroita, kun ensin olen kaupassa selannut (luvatonta?) lehden läpi, ja joku/jotkut artikkelit kiinnostavat.
Paskat se mitään luvatonta ole. Saahan nyt sen sisällysluettelon katsoa läpi ja vähän plärätä. Kuka nyt sikaa säkissä ostaa?
Ärsyttää jotkin tietokonelehdet, joissa kannessa mainostetaan mielenkiintoista asiaa, mutta muovien takia ei pysty reportaasin kokoa katsomaan. Lehden kun ostat ja muovit revit, niin juttua onkin sitten vähemmän kuin itse asiasta tiedät. PRKL!
- täysilaita
Sudet ja karhut ovat vaarallisia ihmisille ja lapsille kotomaassamme kuulemma ja tilastojenkin mukaan ne semmoisia ovat.
Jos lehti ei ota kantaa tähän vakavaan onkelmaan ja neuvo miten näistä päästään eroon, niin en osta ainuttakaan irtonumeroa enää. - ihan
unohtanut.Pitää tilata itselle ja molemmille pojillekin.
- Kuznetsov
Minäkin peruutin lehtitilauksen. En tilaa enää Maailma ja Me -lehteä kun tutustuin paremmin Pietarin ja Moskovan katulapsiongelmaan. Viranomaiset eivät piittaa pätkääkään. Entä me?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085279SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun494057SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343878Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233582Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062400SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?322231Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan772157