Pelaisipa se yhtä nopeasti niiden aloitusten kohdalla, jotka ovat naisia loukkaavia. Suomi24 osoittaa tällä kaikella kannanottonsa feminismiin. Feminismivastaisuutta.
Sensuuri pelaa!
12
724
Vastaukset
- jorojukka-kukka
Tämä on feminismipalsta.
- vaan.
ketä viestisi OLI TARKOITUS loukata ?
- jorojukka-kukka
Ketä loukkaa tämä valtava myllytys naisia kohtaan tällä palstalla??? Varmaankin naapurin aidan seivästä. Eiks jeh?
Mutta miehille ja miesmyönteisillehän EI SAA SANOA VASTAAN. Naisten pitää ottaa kaikki niiausten kera vastaan. Se on sitä miesten mieleistä sp tasa-arvoa. - vaan.
jorojukka-kukka kirjoitti:
Ketä loukkaa tämä valtava myllytys naisia kohtaan tällä palstalla??? Varmaankin naapurin aidan seivästä. Eiks jeh?
Mutta miehille ja miesmyönteisillehän EI SAA SANOA VASTAAN. Naisten pitää ottaa kaikki niiausten kera vastaan. Se on sitä miesten mieleistä sp tasa-arvoa.ketä aloituksellasi oli tarkoitus loukata ?
- Sensuuri käy
Mitä se jörö on TAAS kirjottanut jotakin asiatonta?
- omistaa naiselleni.
Feministi ja sovinisti-palstat ovat lähes identtiset:
"Naiset ovat tyhmiä"
"Naisten paikka on kotona"
"Miksi naiset saavat sitä ja tätä, mutta miehet eivät?"
"Miksi naisia palvellaan, eiväthän he sitä ansaitse!"
"Työ ei kuulu naisille"
"Raskaat työt eivät ole naisten heiniä"
"Naiset ovat miestä heikompia, tyhmempiä, eivätkä he kykene järkevästi näkemään kokonaisuuksia".
"Naiset saavat parempaa palkkaa, kuin miehet! Miksi on näin!?"
"Naiset eivät tee mitään, mutta silti heille maksetaan hyvin."
"Naiset pilaavat kaiken, johon koskevat".
"Naisvalta! Missä on miehen oikeus?"
Aika hyvin olen minäkin näitä molempia palstoja kolunnut ja olen huomannut tämän:
Miehet keskittyvät haukkumaan, polkemaan, kovistelemaan ja alistamaan.
Kyllä jokunen nainenkin saattaa joskus intoutua ärhentelemään, mutta se on jo harvinaisempaa.
Minua ainakin loukkaavat syvästi nämä viestit, jotka pitäisi sensuroida, sillä ne ovat tosissaan LOUKKAAVIA.
Yritän ymmärtää, että miehinen itsetunto vaatii varjellusta ja mikä siinä olisi parempi, kuin tehdä toiset naurunalaisiksi?
Tulee ihan lapsuus ajat mieleen, kun veljen kanssa kinasteltiin kaikesta.
Minulle on lapsuudesta jäänyt sellainen kummallinen tunne, että haluaisin olla mieluummin mies, kuin nainen.
Mitä enemmän näitä viestejä luen, sen karmeammaksi käy oloni.
On lottovoitto syntyä suomeen, mutta miksi, luojani, miksi teit minusta tytön?
Siis tyttöhän minä olen, sillä naiseuteni olen kieltänyt täysin tähän päivään asti ja tulen sen kieltämään vastakin.
Miehuus on jotakin sellaista, mitä en voi ikinä saavuttaa täysin, enkä halua käydä läpi mitään hoitoja sen vuoksi, että olisin ruumiiltani yhtä, kuin mieleni.
Haluan olla mies, mutta en ole.
Olen välimuoto ja mikäpä siinä, sillä se suo minulle vapauksia.
Minulla on käytettävissäni hyvät puolet kummastakin sukupuolesta.
Silti viiltää nämä viestit.
Maailma on varmasti epäoikeudenmukainen paikka jokaiselle. On kuitenkin aika lapsellista
valitella sitä, mitä joku muu saa ja mitä itse ei saa
Toistan ja painotan: Lapsellista.
Lapuudessahan se opitaan; ei tyttöjä meidän leikkeihin!
Itse olen aina viihtynyt paremmin miesten kaverina ja siksipä en yllättynyt lainkaan, kun elämäni rakkaus käveli minua vastaan naisen ruumiissa.
En voi olla jätkä, mutta rakkaalleni olen "lätkä".
Lopetetaan tämä haukkuminen yhdessä, joohan?
Ei sitä kukaan kärsimättä elämäänsä kulje!
Yhtä sitä on ruikutuksen ja valituksen aihetta kaikilla. Viisainta on kuitenkin vaieta, eikös juu?
En minäkään heittäydy julkisella paikalla maahan ulvomaan sitä, että olen nainen, vaikka
se sattuu välillä niin, että ajattelen, ettei elämä ole elämisen arvoista.
Luojani leikkii kanssani julmasti,
joten sensuroitsijat!
On jo tarpeeksi kamalaa olla nainen ilman niitä ainaisia haukkujakin!- Penis vai Mulkku?
Väääpelin nahkahousu, kiree ku mikä.....
- Hertha
Penis vai Mulkku? kirjoitti:
Väääpelin nahkahousu, kiree ku mikä.....
vivahteikkaan puheenvuoron vastikkeeksi.
- mainitsit
Penis vai Mulkku? kirjoitti:
Väääpelin nahkahousu, kiree ku mikä.....
en ole kateellinen, en siitä.
Tuossapa kiiltelee se ihmisen ymmärtämättömyys; siis kykenemättömyys asettua toisen asemaan.
Milloin lapset lakkasivat kasvamasta aikuisiksi?
Poikkeavana saa minua toki haukkua, sen ymmärrän, mutta ei naisena koskaan, sillä sitä en ymmärrä. - jorojukka-kukka
Jotakin surullista on tuossa viestissäsi. Haluaisin kehottaa sinua nauttimaan siitä, mikä olet...mikä ikinä oletkin tai tunnet olevasi, niin olet arvokas juuri sinuna. Anteeksi, ehkä tämä oli tökeröä, mutta yritin ainakin vilpittömästi löytää sinut tämän kirjoituksen takaa.
Kaikkea hyvää sinulle!
JK
- hyvä
Meillä siis ei ole feminsimi-anarkiaa! Bravo!
- susan kurosta
ei saa vaatia hiljenemään asioista, jotka tekevät hänestä naurunalaisen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399097Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737784Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605408William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542292Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62069Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821698Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191646Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921381Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4341310Stefusika räkättää
kun on viikon ollut kuivilla ja poliisi puhalluttaa just silloin. Muutoin olis jääny kiinni. Ja sekös sikamiestä hirnuttaa. Ällö ukko ja vielä ällömmä801186