kun Usa on saattanut sen maan aivan kaaokseen ja Bush puhuu vain jostakin menestyksestä ja voitosta. Puhutaan paljon siitä,että miten Bush aikoo saada asiat jäjestykseen siellä,mutta eihän häntä todellisuudessa kiinnosta pätkääkään ainakaan irakilaisten hätä,jos hän edes sitä ymmärtääkään.
Vituttaa jo!
6
176
Vastaukset
- surmatöissä
Irakilaiset tappavat kilvan toisiaan, eri uskontoryhmiin kuuluvia kansalaisiaan, ja kun lähes kaikki on tapettu niin jäljelle jääneet sanovat:"ähäkutti jenkit, siitäs saitte, me voitimme"
- irakilaisten
tyhmyys kun eivät osaa rakentaa yhteiskuntaa pystyyn ilman viiksidiktaattoreita vaan lahtaavat toisiaan. Ei ole kamelikuskeista valtiomiehiksi.
- Ghouli
Kuten eivät suomalaisetkaan saaneet valtiovaltaa pystyyn ilam kunnon veren vuodatusta. Meiltä vaan puuttui "Maailmanpoliisi" välejä selvittelemästä.
- Pommitti
kuusi lasta tänään kuoliaaksi.Sama raukkamaisuus kuin juutalaisilla.
- tappajasta?
Tai vähintään sama raukkamaisuus kuin irakilaisilla (shiia/sunni) jotka surmaavat summittaisilla itsemurhapommeillaan kerralla kymmenittäin niin aikuisia kuin lapsiakin toreilla ja turuilla.
Miksei tämä tullut sulle mieleen ensiksi, eikö heidän henkensä ole yhtä arvokas, kun tappaja ei sattunutkaan olemaan jenkki tai juutalainen. - vauhdissa
tappajasta? kirjoitti:
Tai vähintään sama raukkamaisuus kuin irakilaisilla (shiia/sunni) jotka surmaavat summittaisilla itsemurhapommeillaan kerralla kymmenittäin niin aikuisia kuin lapsiakin toreilla ja turuilla.
Miksei tämä tullut sulle mieleen ensiksi, eikö heidän henkensä ole yhtä arvokas, kun tappaja ei sattunutkaan olemaan jenkki tai juutalainen.Olisi parasta terapiaa kokkeli-musuille etsiskellä vaan niitä "joukkotuhoaseita". Samalla kuunnella amerikkalaisten valheita. Oikeisto kokkeleille menee kaikki huuhaa "kaaliin"!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3396336Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483786- 81943
- 52870
- 41810
- 56806
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v8793- 67779
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,130763Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue14691