Näen erittäin usein unia, jossa vedän turpaan totaalikieltäytyjiä, narkkareita ja juoppoja.
Jos esim. totaalikieltäytyjä katsoo oikeudekseen luistaa kansalaisvelvollisuuksistaan niin miksi muut eivät myös saisi luistaa esim. vaikkapa väkivallattomuuden velvollisuuksistaan aina välillä?
Miksi noudattaisin lain määräyksiä ja käskyjä kun totaalitkaan eivät niin tee?
Onkohan tämä ihan normaalia?
9
482
Vastaukset
- unta , koska
ei sinusta ole ketään turpamaan vetämään. Ethän sinä osaa edes tapella , pelle.
- Vastaaja 1/06
Saahan sitä luistaa, ei sinua kukaan estä. Mutta, totaali tietää rikkovansa lakia ja kärsii siitä rangaistuksena vankilatuomion.
Eli, saat toki vetää totaalia turpaan jos siltä tuntuu, kunhan kärsit seuraukset eli syytteen pahoinpitelystä korvaukset sun muut mitä siitä nyt tuleekaan. Yksinkertaista, vai mitä?- Suomen Patriootti
Korvauksista selviän kyllä ja jos en valtio hoitaa hyys hyys järjestelmällään.
Vankilaan voin mennä melkeimpä ilomielin pelailemaan pleikkaria, tietokonetta ja nettipelejä ja kuuntelemaan musaa täydellä ylläpidolla pariksi vuodeksi helposti jos vouti vaatii.
Jäisi aikaa enemmän pelailuun kun ei tarvitse tuhlata aikaa raskaassa terveyden pilaavassa pienipalkkaisessa ammatissa ja kuunnella naama aina vitulla olevaa esimiestä vähään aikaan. Elämä melkeimpä helpottuisi.
Vapautta tuskin jäisin kaipaamaan, sillä nykyinenkin elämäni on jo eräänlaista vankeutta. - .A.
Suomen Patriootti kirjoitti:
Korvauksista selviän kyllä ja jos en valtio hoitaa hyys hyys järjestelmällään.
Vankilaan voin mennä melkeimpä ilomielin pelailemaan pleikkaria, tietokonetta ja nettipelejä ja kuuntelemaan musaa täydellä ylläpidolla pariksi vuodeksi helposti jos vouti vaatii.
Jäisi aikaa enemmän pelailuun kun ei tarvitse tuhlata aikaa raskaassa terveyden pilaavassa pienipalkkaisessa ammatissa ja kuunnella naama aina vitulla olevaa esimiestä vähään aikaan. Elämä melkeimpä helpottuisi.
Vapautta tuskin jäisin kaipaamaan, sillä nykyinenkin elämäni on jo eräänlaista vankeutta.Joten, mitäs siellä enempää suuta sitten soittelet. Käy asiaan!
- .A.
>Näen erittäin usein unia, jossa vedän turpaan totaalikieltäytyjiä, narkkareita ja juoppoja.
Muuten, millä tavalla juopot eivät noudata lainmääräyksiä? - psykiatrian erikoislääkäri
Kehoitan hankkimaan ammattilaisapua ennenkuin väkivaltaisuutesi käy pahemmaksi.
Suomessahan joutuu vankilaan jos käyttää väkivaltaa (kuten sinä uneksit tekeväsi) tai jos ei halua käyttää väkivaltaa (kuten aseistakieltäytyjät).- dfgdfgdf
Tuo väkivaltaisuutesi satuttaa sinua lopulta enemmän itseäsi kuin muita. Mietippä sitä.
- lanttutohtori
1. Sovinnaisuus: jäykkä sitoutuminen sovinnaisiin keskiluokkaisiin arvoihin
2. Autoritaarinen alistuminen: alistuva ja kritiikitön suhtautuminen ihannoituja moraalisia arvovaltoja kohtaan
3. Autoritaarinen hyökkäävyys: pyrkimys etsiä, tuomita ja torjua epäsovinnaisia ihmisiä
4. Anti-intraseptio: mielikuvituksellisuuden ja helläluontoisuuden vastustaminen
5. Taikauskoisuus ja stereotyyppisyys: usko kohtalon taianomaiseen määräytymiseen ja taipumus jäykkien luokittelujen käyttämiseen ja huonoon moniselitteisyyden sietämiseen
6. Valta ja kovaluontoisuus: liioiteltu kovaluonteisuus, kiinnostus vallan, voiman ja hallinnan leimaamiin suhteisiin ja niiden perusteella tehtyihin erotteluihin, joissa samaistutaan nimenomaan voimakkaampaan osapuoleen
7. Tuhoavuus ja kyynisyys: yleistynyt vihamielisyys ja inhimillisyyden pilkkaaminen
8. Heijastavuus: taipumus heijastaa tiedostamattomia tunneyllykkeitä maailmaan siten, että tuloksena on epäily vaarallisten ja hillittömien asioiden tapahtumisesta maailmassa
9. Sukupuolisuus: liioiteltu kiinnostus toisten sukupuolielämään. - yhteiskuntatoimintaa
Laki määrää eriasteisia tuomioita erilaisista asioista. Murhaaja saa monta vuotta vankilaa, sakkoja maksamaton taas paljon vähemmän.
Totaalikieltäytyjät ovat tämän hetkisen lainsäädännön takia vankilassa, joskin anomassa vapautusta eri tahoilta. Jos he sen saavat, totaalikieltäytyminen ei ole rikos enää tässäkään maassa.
Voit tietysti yrittää tehdä samoin, jos haluat sallia väkivaltaisuuden. On sitten eri asia kuinka todennäköisesti saatat tulevaisuudessa saada armahduksen tuomiostasi ja oikeutuksen käyttää väkivaltaa kuten haluat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1097197
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h965225Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333392Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961491Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346- 481114