Tässä mallia

2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aaah. Kyllä sota on hienoa.

Funtsitaanpa vähän aikaa mihin isoja pommikoneita käytetään ja on käytetty.
Ei niillä isketä mihinkään yksittäiseen pahikseen tai porukkaan, vaan niillä pommitaan laajoja alueita ja suuria kohteita.

Jenkit ovat pommittaneet 25 eri maata toisen maailman sodan jälkeen.
Ja sen sodan jälkeen Saksan kaupungit olivat aika sileitä, Venäläisetkin yrittivät tasata Helsinkiä mutta erehtyivät kohteesta pimeässä.

Käyttö ratkaisee aina aseessa, se itsessään ei ole hyvä tai paha, mutta B-2 on terroripommikone.

Isänmaallisuus on ok, mutta ihaillaan omaa isänmaatamme ja armeijaa, ei muiden.

Äänestä
  • että ihailen heidän isänmaallisuuttaan ja ylpeyttään isänmaastaan. Siitä voisi ottaa mallia. Juuri tuo isänmaallisuus tekee tuosta maasta vahvan, ei B-2, resurssit jne. Ihmiset sen tekevät, tavalinen kansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


isänmaallisuudesta!!! kirjoitti:

Näin ne matsit pitää aloittaa!

http://www.youtube.com/watch?v=vpGVIh8Jqxk&mode=related&search=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu