Onko Seligsonin lisäksi rahastoyhtiöitä jotka tarjoavat rahastoja kohtuullisilla merkintäsummilla ilman kiinteää minimimerkintäpalkkiota.
Esim. Osuuspankilla on aika älytöntä heittää silloin tällöin satanen tai pari rahastoon jossa merkintä- ja lunastuspalkkio on 8Euroa.
Vaihtoehtoja
7
985
Vastaukset
- Rahaa pankkiin
Kerää jonkun aikaa rahaa tilille ja heitä sinne rahastoon tonni pari kerralla. Silloin voit minimipalkkion sijasta siirtyä miettimään prosenttipalkkion suuruutta. Toinen vaihtoehto on tehdä jatkuva sijoitussopimus.
- hyväksi
Ajoittaen on merkintätarjouksia, ilmaismerkintöjä. Tälläkin hetkellä on ainakin TAPIOLAN KIINTEISTÖ-Rahastolla ilmainen merkintä vuoden loppuun. Se on ehkä lupaavin rahasto muiden kiinteistörahastojen tavoin. Tuottaneet n.15 %/3kk ja meno jatkuu kohti koillista.
- tapiolassa säästöjä
hyväksi kirjoitti:
Ajoittaen on merkintätarjouksia, ilmaismerkintöjä. Tälläkin hetkellä on ainakin TAPIOLAN KIINTEISTÖ-Rahastolla ilmainen merkintä vuoden loppuun. Se on ehkä lupaavin rahasto muiden kiinteistörahastojen tavoin. Tuottaneet n.15 %/3kk ja meno jatkuu kohti koillista.
käyttää järkeä nin ei ala päätä särkeä.
seuraa pankkeja ja tarjouksia.kilpailu on kovaa .pidä aina vähän rahaa saatavilla,ja helposti irrotettavissa.
Mulla isommat sijoitukset varman päälle ,ja pienemmillä sijoituksilla haen isompia voittoja joita taas hajautan
sopivasti, ja viisaasti.kun mulle opettivat että ahneella on aina paskanen loppu. - björn
hyväksi kirjoitti:
Ajoittaen on merkintätarjouksia, ilmaismerkintöjä. Tälläkin hetkellä on ainakin TAPIOLAN KIINTEISTÖ-Rahastolla ilmainen merkintä vuoden loppuun. Se on ehkä lupaavin rahasto muiden kiinteistörahastojen tavoin. Tuottaneet n.15 %/3kk ja meno jatkuu kohti koillista.
nordealla merkinnät edullisia. avainasiakkaat saavat merkitä rahastoja kuluitta, avain asiakkaat ja check in asiakkaat puoleen hintaan. jos tekee säästösopimuksen saa vielä lisäalennuksia.
- -Teukka-
OP ei kyllä peri tuota 8 euron minimipalkkiota, jos on tehnyt rahastosäästösopimuksen. Lunastamisessahan ei tuo "satanen tai pari"-taktiikka olisi muutenkaan järkevä. Eli ei kannata myydä ennen kuin on useampi tonni kerättynä.
- Master mies
Mitä on kokemusta ja OP:n rahastohinnastoa olen tutkinut niin 8 e menee miniminä aina lunastuksessa vaikka muuten kulu jäisi alle sen!
Tuon välttää vain jos on sijoitusvakuutus jossa taas on omat kulunsa.
Linkki kopioi selaimeen tuosta PDF-tiedostona OP rahastohinnasto ->
https://www.op.fi/media/liitteet?cid=150126954
- op-mies
Tee jatkuvansäästönsopimus op rahastoon/useampaan rahastoon. Samalla viitenumerolla voit sitten laittaa sinne rahaa silloin kun siltä tuntuu, eikä tule lisäkuluja. Tietenkin voi laittaa myös veloittamaan esim. 50 kk automaattisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1852719- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182227Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261173Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931148Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073