TE, joilla se on.
kertokaa hiv oireet
hopdk
2
1098
Vastaukset
- oireitasi
mene testiin! Ihan turhaa kysellä oireista, kenellä hiv on, kun ne oireet on hyvin yksilöllisiä. Tosin jos olet muuten vaan utelias, niin sitten ok, muuten ne oireet löytyy vaikka miltä lääkäripalstoilta ja loppujen lopuks hiv on oireeton tosi monilla. Että silleen. Jos toisella on ollu ihottumaa, ni sulla ei välttämättä ole, vaikka oiskin hiv.
- sillä se selviää
Jostain muistelen lukeneeni, että noin 30% tartunnan saaneista saa myös oireita. Eli älä niitä ajattele, vaan odota se 3 kk riskistä ja mene testiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401410Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981355Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891245- 1091105
- 191051
- 651028
- 711012
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161009Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju17833