Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kertokaa hiv oireet

TE, joilla se on.
21142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mene testiin! Ihan turhaa kysellä oireista, kenellä hiv on, kun ne oireet on hyvin yksilöllisiä. Tosin jos olet muuten vaan utelias, niin sitten ok, muuten ne oireet löytyy vaikka miltä lääkäripalstoilta ja loppujen lopuks hiv on oireeton tosi monilla. Että silleen. Jos toisella on ollu ihottumaa, ni sulla ei välttämättä ole, vaikka oiskin hiv.

Äänestä

Jostain muistelen lukeneeni, että noin 30% tartunnan saaneista saa myös oireita. Eli älä niitä ajattele, vaan odota se 3 kk riskistä ja mene testiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hopdk kirjoitti:

TE, joilla se on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu