Duunari tienaa sentään jossain

Sosialistien sorto kausi

On sentään joitain hyviä uutisia välillä mediassa kun saa lukea että duunarit tienaa joissain poikoissa palkkansa eikä kaikki hyvinvointi valu verojen muodossa eliitin taskuun ja sitä kautta afrikaan.

Vaikka kuinka sapettaa monien olevan ulkomaalaisia niin parenpi sekin kun duunarin palkka menee lähialueille ja osa jää Suomeen,kuin se että eliitti lähettää sen afrikkaan asti ja siitä ei täällä hyödy ketään.

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/vasen/id48964.html

Sosialistien sortokaudelle on tehtävä loppu vaikka pimeillä töillä sillä kyllä duunarinkin on saatava ansaita palkkansa,sosialidemokraattien sorto kausi lopetettava.

0

91

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        66
        4454
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        104
        3727
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        108
        3351
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        21
        1906
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        68
        1893
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        87
        1149
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        89
        903
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        110
        851
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        49
        851
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        23
        784
      Aihe