Saako kysyä tyhmän kysymyksen?

JenniF

Ilmeisesti täältä voisi apua saadakin, näyttää olevan asiantuntijoiden mesta. :) Veikkasin viiden sunnuntain pelin tulokset, joista vain eilinen Lazion ja Roman peli meni reisille. Olenko ymmärtänyt oikein, että nyt en saa rahoja mistään niistä muistakaan vaikka veikkaukseni meniväkin niiden osalta oikein?

11

2539

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sihteerikkö

      Tuossa tapauksessa voitot saa lunastaa Veikan pääkonttorista,se sijaitsee Vantaalla.
      Kuponki käsitellään yhden virkailijan ja sinun kanssasi firman kopiokonehuoneessa-ollos huoleton voittos varma on.

      • opetteleepi

        lukemaan suomen kieltä. Eihän tuossa puhuttu isosta voitosta, vaan siitä voittiko mittään, ku viiden kohteen rivistä yksi meni pieleen. Eli ei voittoa. Kaikk olis pitänyt olla oikein.


    • peluri

      jossa oli kaikki viisi kohdetta, niin et voittanut mitään.

      • JenniF

        Anteeksi, että vaivaan vielä lisäkysymyksillä, mutta mitä "yhden rivin pelaaminen" tarkoittaa? Siis veikkasin viiden eri pelin tuloksista neljä oikein ja nuo kaikki on merkittyinä (?) samalle kuitille.


      • veikkaamalla voi hävitä
        JenniF kirjoitti:

        Anteeksi, että vaivaan vielä lisäkysymyksillä, mutta mitä "yhden rivin pelaaminen" tarkoittaa? Siis veikkasin viiden eri pelin tuloksista neljä oikein ja nuo kaikki on merkittyinä (?) samalle kuitille.

        Jos laitoit yhdelle lapulle, ja kerroin on on iso, kuten 25,56 niin se on yksi rivi. Mutta jos laitoit lapun ala reunassa olevaan laatikkoon ruksin, kuten tuplana. Niin sieltä syntyy useampia rivejä sitten.


    • ugalabugala äbäläwäbälä

      Sytytä sillä lapulla vaikka kiuas.

      • Olinko hauska?

        Heeheeheeh...


      • ugalabugala äbäläwäbälä
        Olinko hauska? kirjoitti:

        Heeheeheeh...

        Kyllä ne klapit vaatii sytykettäkin liekin perään..


    • kokeile singlejä

      Olet ilmeisesti pelannut Veikkauksen pitkävetoa ilman järjestelmää. Jos niin on, yhdenkin kohteen väärin meneminen tarkoittaa sitä, että et valitettavasti voittanut mitään.

      Suosittelen sinua vähentämään kohteiden määrää, kokeile singlejä eli yhden kohteen vetoja. Veikkauksella on joitakin single-kohteita, mutta Internetistä löytyvät vedonvälittäjät antavat mahdollisuuden pelata kaikkia kohteita singlenä. Saat paljon hyvää tietoa vedonvälittäjistä ja pörsseistä tästä ketjusta:

      http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000026&conference=4500000000000783&posting=22000000021885568

      Voit laskea, paljonko olisit voittanut, jos olisit pelannut niitä viittä eri kohdetta singlenä ja saanut neljä oikein. Yksittäisiä otteluja veikattaessa kertoimet jäävät pieniksi, mutta menestyksellinen vedonlyönti edellyttää ylikertoimien löytämistä. Ylikerroin tarkoittaa yksinkertaisesti sitä, että vedonvälittäjä on antanut jollekin merkkivaihtoehdolle suuremman kertoimen, mitä vaihtoehdon toteutumisen todennäköisyys edellyttäisi.

      Vedonvälittäjä pyrkii tietenkin tekemään voittoa ja ottamaan pelatuista rahoista osuutensa. Jos pelaat esimerkiksi Veikkaukselle yhtä kohdetta, teoreettinen palautusprosentti on 88, mutta jos kahta, se on 0,88 * 0,88 = 0,7744. Useampia kohteita pelattaessa vedonvälittäjän etu pelaajaan nähden kertautuu.

      Jos haluat tietoa vedonlyönnistä, netistä löytyy etenkin englanniksi paljon asiaa. Jorma Vuoksenmaalla on erittäin hyvä "Urheiluvedonlyönti"-kirja, jossa kerrotaan vedonlyönnistä aloittelevallekin pelaajalle ymmärrettävällä tavalla.

    • Anonyymi

      No olipa kysymys, heh! Tekisi mieli haukkua, mutta eihän täällä ketään haukkua saa.

    • Anonyymi

      Jenni olit puoli vuotta myöhässä. Muuten olisit voinut saada lohdutuspalkinnon Stadin hevosaseelta. Teppo nimittäin siirtyi niihin aikoihin mallimisuista peräröörin hoonaajiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      271
      2804
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      20
      2225
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      340
      1963
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      105
      1659
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      103
      1632
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      209
      1337
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1287
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1233
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1149
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      75
      1093
    Aihe