kokemusta on

adventistit

ovat kaikkein ystävällisimpiä ihmisiä lähimmäisilleen. Missään muualla ei koe sellaista lämpöä ja rakkautta kuin adventtiseurakunnassa vieraita kohtaan.

1

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huh huh!

      Olen käynyt muutaman kerran adventtikirkossa .Tunnelma on ollut kuin jääpuikkoja olisi paidan selkämyksessä. Ei puhettakaan lämmöstä. Seurakunnan paimen muutaman käyntikerran jälkeen tuli toverini (kävi usein ak-ssa) ja minun luokseni keskustelemaan . Hän ehdotteli keskustelun jälkeen, että olisin ottamassa hengelliseksi kodikseni A-kirkkoa. Kun tulin maininneeksi, että käyhän tämä näinkin ihan kivasti ja minä käyn muissakin suunnissa. Hän kovisteli kuitenkin ja lopuksi muitiini jäi hänen sanansa, että kun ei liity heihin. on kuin kävisi varastamassa heiltä vain siunauksia. Tämä jäikin viimeiseksi kerraksi siellä. ENHÄN MINÄKÄÄN SENTÄÄN MIKÄÄN VARAS OLE!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6355
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3796
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      953
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      826
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      820
    7. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      803
    8. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      800
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      135
      792
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      711
    Aihe