kokemusta on

ovat kaikkein ystävällisimpiä ihmisiä lähimmäisilleen. Missään muualla ei koe sellaista lämpöä ja rakkautta kuin adventtiseurakunnassa vieraita kohtaan.
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen käynyt muutaman kerran adventtikirkossa .Tunnelma on ollut kuin jääpuikkoja olisi paidan selkämyksessä. Ei puhettakaan lämmöstä. Seurakunnan paimen muutaman käyntikerran jälkeen tuli toverini (kävi usein ak-ssa) ja minun luokseni keskustelemaan . Hän ehdotteli keskustelun jälkeen, että olisin ottamassa hengelliseksi kodikseni A-kirkkoa. Kun tulin maininneeksi, että käyhän tämä näinkin ihan kivasti ja minä käyn muissakin suunnissa. Hän kovisteli kuitenkin ja lopuksi muitiini jäi hänen sanansa, että kun ei liity heihin. on kuin kävisi varastamassa heiltä vain siunauksia. Tämä jäikin viimeiseksi kerraksi siellä. ENHÄN MINÄKÄÄN SENTÄÄN MIKÄÄN VARAS OLE!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adventistit kirjoitti:

ovat kaikkein ystävällisimpiä ihmisiä lähimmäisilleen. Missään muualla ei koe sellaista lämpöä ja rakkautta kuin adventtiseurakunnassa vieraita kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu