sianlihan hinta ilman tukia olis kaupassa 32 e kilolta .eli kuka hyötyy tuista eniten,siis kuluttaja.miksi tämä halutaan salata ,sianlihan todellinen hinta.
sianlihan hinta
ilman tukia
2225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Possun hinta maailmanmarkkinoilla tuskin on 32€/kg,joten tuodaan sitten kaikki tuotteet maailmanmarkkinahinnoilla Englannin tapaan.
Senjälkeen ne tuottaa jotka pystyy. Taitas vaan olla hiljaisempaa maakylissä.
kuule tuki on kaikissa eu maissa.kuule se markkinahinnat on paljon parempi ratkaisu.kuin tämä tukiviirakko.sais jokainen tuottaa mitä haluaa ja niin paljon kuin haluaa olisi vain markkina hinnat.nyt joka lehmällä lappu korvas.jos maitoa tuotetaan yli kiintiön.rangaistaan.olis vain kysynnän ja tarjonnan laki.olisi niin kuin leipomos saa leipoa niin paljon kuin on vientiä.ja se on siinä.suosittelen lämpimästi siirtymistä markkina talouteen.