Niin kuin muistamme kesällä Vanhasen hallitus oli kriisin partaalla viljelijöiden 100 miljoonan euron tukien menetyksestä, josta hallitus pääsi kuitenkin sopuun, että tukien menetys viljelijöille korvataan niin, että tilojen tulot pienenevät mahdollisimman vähän. Ajatelkaa 100 milj. euroa verovaroistamme maatalouskompensaationa suoraan ja mukisematta viljelijöille. Vanhanen on erittäin lempeä miljoonien eurojen maataloustukien saajia kohtaan, mutta duunarin muutaman sadan euron työttömyysturvan huonontamiseen Vanhasella riittää kovuutta. Tässä nähdään se, Vanhasen perusluonne KYLMÄ ja KOVA.
Vanhanen kylmä ja kova myös duunarille
4
159
Vastaukset
- ennen kuin kirjoitat
Kirjoittamasihan on täyttä potaskaa.
- näin se on
100 miljoonaan euroa oli EU-tukien menetys Suomelle, josta hallitus sopi, että tukien menetys korvataan niin, että tilojen tulot pienenevät mahdollisimman vähän. Siis Suomi lupasi paikata omista rahoistaan tukien menetyksestä syntyneen loven.
Eikös duunareilla ole ihan oma edustus Arkdianmäellä? Vasemmistoliitto, Demarit..
Kuten tuossa edellä jo hyvin todettiin, kannattanee paneutua asioihin; ei tunteella vaan tiedolla. Ei Vanhanen ole mikään diktaattori; kyllä me eletään demokratiassa ja meistä jokaisella on taas muutaman kuukauden kuluttua mahdollisuus vaikuttaa siihen, istuuko alussa mainitulla mäellä tonihalmeita vai niitä, joilla on oikeasti jotain annettavaa tälle yhteiskunnalle.- Vaalivalitsija
... ne muut edustavat kettufarmissa, jos vas.l. ja demarit duunareita? Pitäisikö duunareiden edustaminen kieltää? Vai määrätä ne lailla äänestämään kepuloita?
Kovin näkyy hinkua olevan duunareiden äänille muillakin!
Tuollainen möläys kertoo diktatuurihengestä. Kaikki ovat demokratiassa tasa-arvoisia, mutta kepukot vähän tasa-arvoisempia kuin muut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658