MIKÄ TÖPPÖ !!

Nimetön

Voi helevata, kun tulee kännissä soiteltua ihmisille kaikenlaisita, onneksi ystävällistä, mutta jopa vanhoille sukulaisille 80 v. sedille !! Kyllä hävettää ! Sitten tämä pappa soittelee veljelleen ja kyselee, mikähän puhelu se oli ja mitä tarkoitti ??! HÄVETYS !! Liäski tulee lähetettyä vietstejä, nekin ystävällisiä kyllä !! Olen jopa laittanut kännyt kiinni (miehenikin) mutta avaan ne sit kuitenkin. Js piilotan ja sammuta, ei löydy mistään. Pistäskö panna linja poikki ?!? Olen 50 v. mummoihminen - sekin vielä !!!!! Mites muilla ?!?!?

5

1412

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin paljon

      vittu kun toi viina on sitt paha asia!
      Tulee just tollasta skeidaa duunailtua!

      • Nimetön

        Arvaa harmittiko ??

        Tulee oltua sit niin ylen ystävällinen karjalan Marjaana jotta !! Voi helevata !

        Seur. kerran nokialainen menee jemikseen, enkä etes eti, jos en löyvä ikinä, mitäs siitä sitten, sen halavemmax tulloo! Terveisiä susirajalta. Niin, se susi saatiin jo kellistettyä. Kamala, kun ei uskalla etes ulukohuussissa käyvä !


    • savolainen törppö

      Poika synty vähän aikaa sitte. Juhlan kunniaksi miehissä paariin ja sikaareja jakamaan. No aamulla tuli perkeleesi kyllä viestejä luuriin. Olin pyytänyt illan mittaan pienessä sievässä yli kahtakymmentä ihmistä soittaen/tekstareilla pojalle kummiksi. Vähän nolottaan,.. mutta vaan vähän.

      • Nimetön

        Kännyt pitäisi kieltää, jos ottaa miestä tai naista väkevämpää. Kauhulla miekin aamusella luen kelle soitettu ja mihin aikaan (sekin vielä!) ja sen verran tolokkuan, jotta tallennan yleensä lähetetyt viestit, jos kännissä kirjutan.
        T: Alkuperäinen viestiketjun alottaja


    • Nimetön

      ...kun baariin pitää lähteä ;-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      242
      3075
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      17
      1728
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      22
      1424
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1241
    5. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1238
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1147
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1052
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      957
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      952
    Aihe