Ajeleekohan Nikula

itse aivan

täysillä valoilla.Pitäisi varmaan testata myös tuomarit,ennen raatiin päästämistä?

Idols-Jone itketti laulajatyttöä
11.12.2006 18:45
Idoliksi pyrkivän tytön esitys sai Jone Nikulan nauramaan hysteerisesti.



Idols-tuomarit Jone Nikula, Nina Tapio ja Asko Kallonen antavat sanan säilän heilua jälleen tammikuun alussa.
Onko Idols-tuomarien palaute asiallista?
Tuomareiden linja on Idolsin kolmannella tuotantokaudella yhtä suora kuin ennenkin. Siitä saadaan esimakua esittelyjaksossa, jossa Jone Nikula saa koelauluun tulleen tytön purskahtamaan itkuun.

Jaksossa näytetään ensin kuinka Tampereen koelauluihin saapuu alle 18-vuotias idoliksi pyrkivä tyttö. Laulajakokelaan Uniklubi-tulkinta ei kuitenkaan mene aivan nappiin, mikä saa tuomari Jone Nikulan purskahtamaan hysteeriseen nauruun, joka jatkuu - ja jatkuu.

Nina Tapio yrittää töniä Jonea kyynärpäällään, mutta kaksinkerroin tuomaripöydän ylle kumartunut mies ei vain pysty lopettamaan hekottamista.

Asko Kallonen pystyy pitämään pokkansa ja arvostelemaan laulajan asiallisesti, mutta Jone jatkaa edelleen naurulinjalla. Lopulta tyttö poistuu koelauluhuoneesta itkien.

Jotain uuttakin uuttakin kolmannessa Idolsissa nähdään: rautanaama Jone häpeää käytöstään.

Kun Jone näki kohtauksen nauhalta, hän päätti pyytää kilpailijalta anteeksi.

- Käytökseni tyttöä kohtaan oli kohtuutonta, Jone toteaa.

Idolsin kolmas tuotantokausi pärähtää tv-ruutuihin tammikuun 4. päivänä. Mukana on jälleen edellisiltä kausilta tuttuja idoliksi yrittäjiä sekä taattua myötähäpeää täysin käsittämättömien esitysten vuoksi.
-iltalehti 11.12.-06

1

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hxxmx

      sillä oli kai se aika kuukaudesta kun piti purkautua hysteerisesti ... kuhan ei jonee oteta jouluostoksille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      333
      6297
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3766
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      933
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      850
    5. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      800
    6. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      793
    7. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      67
      769
    8. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      130
      743
    9. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      48
      732
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      661
    Aihe