Pistooli taskussa seurakunnassa

Caster

Olen miettinyt, Suomessa toisinaan vierailee Markku Koiviston hyvä ystävä Benny Hinn, joka aina kulkee henkivartijoidensa kanssa, jotka kantavat aseita mukanaan. Toisinaan kahdeksankin henkivartijaa matkassa.

Joskus henkivartijat ovat pinnakireällä ja hyvin hermostuneen näköisiä, olen miettinyt, jos joku heistä saa jonkun hepulin, moni kokoukseen tullut on hengenvaarassa. Usassa on tapahtunut paljon tuonkaltaisia sekoamisia, varsinkin kouluissa ja työpaikoilla.

Ajattelen, ettei ole kovinkaan odottamatonta, että joku tuollainen suuri rahaa rakastava saarnamies, erehtyy palkkaamaan hiukan liian tasapainottoman henkivartijan, joka voi alkaa ammuskelemaan kesken kokouksen, jos joku jollakin tavoilla hänen mielestään, vaikka äänekkäästi arvostelemalla, uhkaa Benny Hinniä.

3

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä todistus
    • Kartsa

      eess jos noin kauheita tapahtuu.
      On sullaki tasoa keskustelussa, eet tiie oikeestaan ku huhuja ja silti suuta auot.

    • mukana_

      saarnamatkoilla. Kas kun Jumala ei palvelijaansa kykene suojelemaan tämän tehdessä Hänen hommiaan.

      Se olisikin melkoinen "siunaus" jos sellainen henkivartijagorilla alkaisi ammuskelemaan kesken kokouksen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2122
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1785
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      234
      1270
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      698
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      696
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe