moi! eli olisin halukas aloittamaan telinevoimistelun, mutta ongelmana on se että en tiedä mitään paikkaa missä voisin sitä harrastaa. olen etsinyt googlesta hyvin monella hakusanalla, mutta mikään ei ole tuottanut tulosta. olisiko kellään tietoa mitään nettiosoitetta tai jotain jotta voisin ruveta harrastamaan telinevoimistelua RIIHIMÄELLÄ tai JANAKKALASSA...!!
kiitos kaikille vastanneille jo etukäteen!
telinevoimistelu
8
678
Vastaukset
- årjy
etsiä moista.
- utelias
tuttumies kirjoitti:
Kummeleissa kaveri näytti yhden käden ristiriipunnan renkailla. Uskotko?
ilman nauloja!
- Huhhahhei
maailmanmestari parin vuosituhannen takaa, J. Kristus, on paljastunut huijariksi. Päiväkausia kestäneessä ristiriipuntasuorituksessaan miehellä oli apunaan roomalaisia sotilaita, jotka naulasivat Jerusalemissa pidettyjen voimistelun mm-kisojen ylivoimaisen voittajan kiinni ristiin. Kisoja ei kuitenkaan uusita osanottajien huonon kunnon vuoksi.
- Lutherin oppilas
luterilainen kirkko pyrkii käynnistämään ensi tilassa inkvisition toiminnan eri puolilla maata. Aluksi hankitaan venytystelineet, myöhemmin tarpeen mukaan muita laitteita.
- taivaspappa
Suosittelen mieluummin seuraavaa:
http://www.leijaseura.fi/lsgaller/leijoja/liitovarjo-ja-nsr.jpg
Siinä kirjaimellisesti nousee taivaisiin. - peloponnesos
Helsinki.fi /liv eli liikuntavirasto helsingissä voinee auttaa.
Töölön kisahallissa ainakin on telinevoimailijoita.
Ei muuta kuin liikkumaan vaan, terve ruumis pitää päänkin paremmassa kunnossa, kuin sekavan raamatun lukeminen ilman aivoja.
Suosittelen: Parempaa fyysinen harrastus, kuin uskontojen harjoittaminen. - heiiii
kirjoita googleen riihimäen voimistelu, niin siellä näyttää olevan ainakin telinevoimistelua 8-12 vuotialle. :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17213125
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545468Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454860Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392808Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1231989Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1141734Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3671655Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1101552Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481