Pukkilassa on hurja hulina,satayksi tonttua juoksee edestakasin,huhuilee,huutelee,mitä...?
Pukkiii,tuu heti takas,tu nyt,muori orottaa,meillä olis muutaki hommaa kun hakee sua.Älä ny viittii,ihan tottaaa..
Mitä ihmettä Pukkilassa on tapahtunut;no kerronpa...
Pukkilan päätuvassa on kiukkuinen kolina,muori tiskaa astioita,kauhee kolina ja helinä,kiukuissaan muori näes heittelee ylimääräsiä astioita seinään ja manaa..
Jumal..pukki,viisviikkooo maannu ja haissu sohvalla ja kattellu DVD kuvia,saat...justiin syömään ja pask... noussu.Josetsä ny helkutin kääpä ala pikkuhiljaa laittaan rekee kuntoon ja tarkistaan porojen valjaat ni mää vaihran pukkia.
Karvanen pukinpää vähän nousee söhvalta ja kuuluu möree ääni;
Turpa kii akka,häirittet mun nautintoo,Tää Hatarri on hyvä ja seuraavaks ma katton ton verisen sotilaan,pirä mölyt mahassas akanruppana..
Sillon muori hirmustuu.Ottaa kauheenison kapustan ja just kun on humauttamassa sillä, Pukkilan Pukki huomaa lähestyvän uhkan.
Ponkasee ylös soffalta salamaa nopeemmin ja karkaa ovesta ulos.
Reino tossuissa,verkkareissa ja virttyneessä pairanretaleessa.
Pukkilassa alkaa olla Kriisi,kun Petteri Punakuonokin on alkanu syömäläkkoon.
Mutisee vaan nenäänsä,shaakeli,mhullon ikävä vhelvollisuus ilmhottaa että jos ei phukki lhöyry nhi thää rheki ei liiku mihkä...
Tapahtuneesta on ny pari päivää eikä Pukkia ole näkyny....
Pukkilan Pukki Karkuteillä!!!
hurjahilda
6
249
Vastaukset
- mikhaildenisov
..Thaimaassa vain riisin ja kananpoikaa!
- hurjahilda
Oliskoos Pukki vallan karannu...
- Dj Pervo
Hoilaaaaa Joululauluja...
http://www.ebaumsworld.com/2006/12/trapped-in-clauset-3.html- hurjahilda
Pukki.
Tarttisköhan ilmiantaa se Muorille,hakis pois hillumasta....
- mikhaildenisov
pukkia?
- hurjahilda
ettei näitä hölmöjä juttuja täällä tarvita.
Laitan ne vastaisuudessa mappiin ö ja suljen sinne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768