Kaksi päivää kaksi pienempää voittoa on jo huomattavasti paremmin kuin edellinen hirmutappioviikko (oletan tässä että Calgary voittaa omansa kun johtaa viime hetkillä 5-2 ja Vancouver omansa kun johtaa 5-0.) Tämä tuo Montrealin ja Nashvillen ohella 9€, Detroitin voitto olisi tuonut useamman kympin. Maanantaina vihjasin Karlsruherin Villan tasurin ja San Josen, joten 25€ kiinni SB Vantaasta. Jeps. Tänään salibandyä, kuinkas muuten. Erittäin hyvä rivi mielestäni, mutta muistakaa, pelipäätös on aina pelaajalla, enkä minä pysty vaikuttamaan peliin millään lailla :)
nordicbet
Classic-SSV 2 kerroin 1,75
Classic yllätti avauskierroksella SSV:n 6-9 voitolla, mistä sisuuntuneena Viikingit eivät ole hävinneet tämän jälkeen kertaakaan. Nyt SSV:llä on vihdoin mahdollisuus revanssiin, ja joukkue tietää Classicin vaarallisuuden, joten otteluun ei lähdetä takki auki. SSV:n materiaali on ylivoimainen SUomen liigaan, ja vaikka Classic on esittänyt erittäin hyviä otteita ei SSV toista kertaa samalle joukkueelle kumartele. Kotietu ei merkitse paljoakaan, ja SSV:n kerroin on kohtuullinen vieraspelin takia. 2
Erä-NST 1 kerroin 1,60
Joukkue joka ei voita Happeeta on huono. NST:llä on ongelmana maalinteko, ja puolustus vastaavasti kunnossa. Erä n tulivoima on huikea, ja joukkueen pelit ovat olleet runsasmaalisia. Tällaisella hyökkäyksellä kaadetaan vahvempikin joukkue, sen ovat kokeneet mm. HIFK ja Gunners. NST on vieraspeleissä surkea, ja ei ole kuin niukin naukin parempi useasti mainostamaani jumbotrioa. Erä vie Tapanilassa selvästi.
HIFK-AC Haki 2 kerroin 2,40
HIFK:n otteet ovat heikentyneet viime peleissä, ja omissa on soinut erittäin usein. AC Haki on kovassa voittovireessä, ja on kaatanut viime peleissään Oilersin, Gunnersin ja NST:n maalilla. Erittäin hyvä kohde, ja kyseessä lähestulkoon paikallispeli, Vantaalta ei ole pitkä matka Helsinkiin. Tässä yksi päivän huippukohteista, tosin mitenkään hehkuttamatta, sillä hehkutukset kusevat aina.
Tuplat 3 kpl a 3€
Trio 1 kpl a 1€
Yhteensä 10€ panos
Kahdella saisi perinteisesti omat suunnilleen pois, ja kahden osuminen erittäin todennäköistä.
tässä vielä toinen
Classic - SSV (1x2) 2 1.75
Erä - NST (1x2) 1 1.60
Atlanta Thrashers - Anaheim Ducks (1x2) 2 2.60
Hyvä kerroin myötätuulessa porskuttaville ankoille.
Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers (1x2) 1 1.70
Pingviinit ovat olleet tällä kaudella Phillylle ylittämätön este. Flyersillä pahoja loukkaantumishuolia
Colorado Avalanche - St. Louis Blues (1x2) 1 1.55
Blues huono vieraissa, lännessä kotiedulla selvä merkitys.
Yhdistelmäveto 1 1,00 19.18
Yhteensä 1
Sijoitettu panos: 1,00 EUR
Mahdollinen voitto: 19,18 EUR
K eskiviikko 13.12
Ahhhh
1
379
Vastaukset
- Ahhhh
tilastot jäi
Tuplia vihjattu 247,9€ voittoja 194,70€
Trioja vihjattu 420,3€ voittoja 376,60€
Muita vihjattu 241,9€ voittoja 184,90€
Suurin osunut kerroin 6,30(*2)
Suurin osunut rivi 22*2€ = 44€
Suurin osunut kokonaiskerroin (yli1€rivit) 22 (*2)
Suurin osunut kokonaiskerroin 107*0,13
Rahaa mennyt 912,30€
Rahaa tullut 755,20€
Saldo -157,10€
18,50€ tulee jos 1,50 kertoiminen SB Vantaa voittaa lauantaina
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1462479Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot96994- 64871
- 60733
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18667Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637