Milloin kommunistit joutuvat tekemään tiliä menneisyytensä kanssa?
Kiusallinen kysymys
6
467
Vastaukset
- Fedor-setä
Ehkä samana päivänä, kun esim. kristityt tekevät sen?
- Tai muslimit?
Kyllä ne muutkin sosialistit saisivat, kun kansallissosialistitkin... ;-)
- puhumattakaan
siinä sitä riittäisi tilintekoa.
- hanelös
puhumattakaan kirjoitti:
siinä sitä riittäisi tilintekoa.
Muistakaa,että Lappeenrannan Huhtiniemen
kaivaukset olivat vasta pieni harjoitus.
Ensi kesänä kaivetaan porukalla koko
Itä-Suomi ympäri.
Toisin sanoen myös porvarillinen sotahistoria
tullaan varmasti ennen pitkää korjaamaan.
- Israel Olivia R.
Kyllä!
- 15
Tietääkseni tässä maailmassa ei vielä ole syntynyt ensimmäistäkään kommunistia, ainoastaan oman edun sosialisteja joita harhaoppisesti kommunisteiksi nimitetään.
Näin ollen kommunistien ei tarvitse tehdä tiliä menneisyyden kansa kun ei heillä menneisyyttä ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811508
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951136Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431101Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14700
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30691Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19621Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617