millainen

saa seurakunnan joulujuhla olla?

Tai ei saa olla?

Apua! Käsikirjoitus hukassa!
2200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

erotuksella että seurakunnan silmäätekevien lapset soittavat kaikkea mahdollista ja laulavat.

Ja sitten on puuro ja kahvi ja torttuja. Jos olet esiintyvä henkilö älä esiinny!

Äänestä
  • Kirkkoherra puhuu, eikä millään osaa lopettaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joulumuorikko kirjoitti:

saa seurakunnan joulujuhla olla?

Tai ei saa olla?

Apua! Käsikirjoitus hukassa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu