laajentuminen ruotsiin

jos s2e:ee laajenee muihin maihin ni alakaako sielä uusi verkosto vai jatkuuko se tästä suomen verkostosta?
2436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

katkera ja kateellinen, ettei muka koskaan Ruottiin päästä.
Moven johtajilla on jo valmiiksi ostetut Porsset ja maasturit on ostettuna. Matkat Tallinkilta (pahus Tallinnan kautta) varattu, hytit kakkoskannella 4henk.
Laivalta saamme hyvän fiiliksen ja kaameen kanuunan. Kanuuna syntyy radekia palavereissa, kapinetiss on jokaiselle oma piirto heitin, sitä voi sitten kukin käyttää mieltymystensä mukaa.
Sitten jyristellään Tukholmaan muodostelmassa ja siitä se maihinnousu alkaa.
Ruotsalaiset bisnes miehet odottaakin meittiä housut kintuis, rasva tuubi kädessä ja busines naiset hameet hampaissa.
Muistakaa, että miehittäjiäkin koskee kansainväliset busines säännöt, elikkä kaverille ei jätetä.
Tuo Ruotsi on Move/S2E:lle niin pieni maa, ettei sen takia kannata erillstä pyramiitia pykätä, ne menee siinä suuren Suomalaisen pyramiidin sivulla, oiskos se sitten se varjopyramiidi.

Äänestä

Moven Eventeillä 2005 kerrottiin, että laajentuminen aloitetaan vaatimattomasti lähimaista, kuten esim. Viro, 2006 alkupuolella. Ihmisiä motivoitiin tekemään juuri silloin erityisen paljon töitä, sillä se palkitsee uurastajat isosti.

Nyt on kohta vuosi 2007. Ilmeisesti toteutusta hiotaan vielä hieman?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuskin kos... kirjoitti:

jos s2e:ee laajenee muihin maihin ni alakaako sielä uusi verkosto vai jatkuuko se tästä suomen verkostosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu