Tarja on huitonut nelosen uutislähetyksessä.

Siitä on pitänyt tällekin palstalle kirjoittaa jo monta viestiä.
Palstauutisointi ei kerro, onko huitomisesta seurannut kenellekään mustia silmiä tai muuta vahinkoa sen lisäksi, että palstauutisoija on pahoittanut mielensä.
5369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Alkuperäinen päivänpolttava uutinen:

..
Miksi Tarja huitoi Nelosen uutisissa?
Kirjoittanut: kuin tuhka tuuleen 15.12.2006 klo 21.08

   
   Eilen Nelosn kahdeksan uutiset näytti päkän EU:n huippukokouksesta. Huipukokouksessa ensin Vanhanen kulki rauhallisesti ympärilleen katsellen. Sitten kuvaruutuun singahti suoraan kameraan katsoen halonen ja huitoi molemmilla käsillään nama virneessä. Välähdys oli niin kumma, etä kyselin mistä pätkän voisi nähdä uudelleen. Viesti hävisi kuin sanonko mikä..? Saharaan

********

Uutisen julkistamista siis selvästi yritetään estää, koska ensimmäinen uutisjulkaisukin oli kadonnut Saharaan saakka.
Siis tosi hottia on!!

Nyt vain jännätään, kuinka kauan tämä uudelleenjulkaisu saa olla totuutta janoavan kansan silmien näköpiirissä.
Veikkaanpa, ettei kauaakaan, kun se jo poistetaan tulenarkuutensa vuoksi.
Siinähän paljastetaan, kuinka Halonen on lähestynyt kameraa "nama" virneessä ja kädetkin ovat heiluneet.

Mikä sensaatio.

Äänestä
  • Jeltsinin ikään. Se Jeltsinin jenkka on kyllä ikimuistoinen.

    Äänestä



  • Filharmoonikkojen kapellime... kirjoitti:

    Tahtipuikko unohtui kylläkin autoon tai Mäntyniemmeen?

    Samalla voi kerrata Tiitiäisen satupuun juonen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutispulako? kirjoitti:

Siitä on pitänyt tällekin palstalle kirjoittaa jo monta viestiä.
Palstauutisointi ei kerro, onko huitomisesta seurannut kenellekään mustia silmiä tai muuta vahinkoa sen lisäksi, että palstauutisoija on pahoittanut mielensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu