Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Tepon DEL = Kaikki väärin

Ei tää kaveri kyllä DEL:stä mitään ymmärrä.
Mä olen ammattilainen ja hoidan nää matsin aina voitollisesti.
Siinä on se ero, koska eihän Teppo osaa DEL-liigaa pelata, tuurilla voi saada joitakin hajaosumia, ei pitkässäjuoksussa.
On tää hienoo ku voittaa.
6269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

teppo väittää voittavansa pitkässä juoksussa,
mut eihän noilla vihjeillä voita mitään.Täys
amatööri toi teppo muutamat tuurivoitot
saanut ja kuvittelee itsestänsä liikoja.

Äänestä
  • Tepon rivit ovat osuneet aika kovalla prosentillam, mutta täällähän aletaan haukkua vihjaaja heti jos yksikin kohde menee väärin. Monesti kyllä nordicbetiltä saisi paremmat kertoimet kuin paffilta niille riveille.

    Äänestä

Nää on taas näitä kommentteja kun yhden kerran menee väärin niin heti sanotaan ettei tiedä mistään mitään. Hyvinhän sillä on osunut aiemmin. Tälläkin kertaa oli veikattu joukkue 1-4 johdossa mutta viimeisessä erässä kotijoukkue teki 3 maalia ja voitti ottelun. Kielttämättä vähän huonoo tuuria.

Äänestä

Lässyn lässyn.
Ei tuurilla vaan taidolla.
Osuit toisaalta naulan kantaan, sillä tämä kaveri osaa jotenkin sillointällöin arvata Del-liigaa, mutta kaikkihan tietävät, että ei siten voi voittaa pitkässäjuoksussa.
Ugh olen puhunut.

Äänestä
  • näköjään taas höpisee,tepikäs...

    Äänestä

  • Sen mitä olen seurannut tepon rivejä niin Teppo on ainoa tällä palstalla joka voittaa noilla riveillä pitkässä juoksussa. Siltikin vaikka pelaa ne huonommilla kertoimilla paffille vaikka nordicilta saisi monesti esim. 2-10-kertaa suuremman kertoimen.

    Onhan sillä tietämystä mut tuntuu toi tuurikin olevan niiden rivien puolella. Sen takia pyrin peesaamaan rivit aina muutamalla eurolla.

    Tällä palstalla riittää kyllä liikaa näitä tyyppejä jotka yhden osuman jälkeen alkavat pätemään. Tepillä on näyttöä pitemmältä ajalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelittäjä_ kirjoitti:

Ei tää kaveri kyllä DEL:stä mitään ymmärrä.
Mä olen ammattilainen ja hoidan nää matsin aina voitollisesti.
Siinä on se ero, koska eihän Teppo osaa DEL-liigaa pelata, tuurilla voi saada joitakin hajaosumia, ei pitkässäjuoksussa.
On tää hienoo ku voittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu