Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Ryhmis parien kesken

Meitä on alkanut kiinnostaa seksi toisen parin kanssa. Koska emme ole koskaan kokeilleet mitään vastaavaa, niin olisimme kiinnostuneet kuulemaan asiasta.

Meitä voisi aluksi kiinnostaa sellainen että kaksi paria olisi samassa paikassa ja harrastaisi lopulta seksiä erikseen mutta siten että toiset näkee. Näin ainakin aluksi ei osaa vielä orientoitua että menisimme minnekään ryhmään mukaan.

Onko tälläinen jotenkin kummallista, meille se ainakin voisi antaa uusia kiihokkeita parisuhteeseen. Nainen on 24 ja mies 25. Mutta olemme olleet yhdessä jo piiitkäään.

Kertokaa vapaasti kokemuksia!
44424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moi!Olemme vaimon kanssa kokeilleet parikivaa kolme kertaa ja kolmas kerta toden sanoi.
Viestittelimme ensin muutaman kerran ja sen jälkeen tapasimme kahvittelujen merkeissä.Parin viikon päästä sovimme tärskyt hotelliin, jossa olikin mukava leveä sänky.
Olihan meillä mukana hieman "rohkasuakin" mutta vaimo ja minä ollaan aika estottomia, joten pari paukkua riitti mainiosti.
Aikamme höpötettyämme tytöt pukivat päällensä hieman mukavammat rievut ja eipä mennyt kauan, kun toinen pari hipsi jo sänkyyn, me perässä.
Alussa hyväiltiin omia partnereita ja yhtäkkiä olimme samassa nipussa ja vaihdoimme partnereita "huomaamattamme".Toki siinä kumpikin tyttö sai myös kahta ja aamuyöstä kumpikin mies sai kahden naisen käsittelyn.

Tässä tämmönen lyhyt tarina, ettei mene seksinovelliksi.

Huippukokemus ;-)

Äänestä
  • Oletteko olleet minkä ikäisiä tuolloin? Meitä ainakin askarruttaa, että vaikuttaako suhteeseen miten. Siinä kummatkin saisivat kyllä kokemuksia mitä muistella vanhana, kuten varmasti piristystä suhteeseen jos menee kaikki ok. Vai mitkä kokemukset muuten olleet?

    Parien pitäisi varmaan olla aikalailla saman henkisiä ja näköisiä??

    Äänestä

  • ensimmäiseen kirjoitti:

    Oletteko olleet minkä ikäisiä tuolloin? Meitä ainakin askarruttaa, että vaikuttaako suhteeseen miten. Siinä kummatkin saisivat kyllä kokemuksia mitä muistella vanhana, kuten varmasti piristystä suhteeseen jos menee kaikki ok. Vai mitkä kokemukset muuten olleet?

    Parien pitäisi varmaan olla aikalailla saman henkisiä ja näköisiä??

    Olemme 40 pari.Makuuhuonehommat on kyllä kotona hanskassa.Uteliaisuus kaikkeen uuteen on vaan niin kova.Tietysti parinvaihto vaikuttaa suhteeseen.Kysmys onkin vaikuttaako se positiivisesti vai negatiivisesti.?
    Tuohon on vaikea vastata yleisesti.Paritapaamisessa joutuu luottamus omaan partneriin koetukselle sekä on se todella suuri mustasukkaisuustesti.
    Itse lähdimme liikkeelle ilman mitään suuria odotuksia, niin eipä tullut pettymyksiäkään.Mitään suunniteltua ohjelmaa ei pidä tehdä tapaamisesta.Kyllä luonto hoitaa etenemisen.

    Parin ikä/näkö??Toinen pari oli huomattavasti nuorempia, kuin me.Ei siinä ole niinkään kysymys iästä tai ulkoisista tekijöistä, tietenkin se vaikutta myöskin.Homman ydin on , että neljä ihmistä tulee toimeen keskenään ja kaikki asiat tehdään yhteistuumin.
    No joka tapauksessa emme jätä parijuttua tähän, vaan tilaisuuden tullen "Da capo"

    Äänestä

Kannattaa varata aikaa toiseen pariin tutustumiseen.Silloin kaikki on luonnollisempaa ja helpompaa.Eli pari kertaa ensin kahville,syömään jne.Sitten vasta hteistä seksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut pari kirjoitti:

Meitä on alkanut kiinnostaa seksi toisen parin kanssa. Koska emme ole koskaan kokeilleet mitään vastaavaa, niin olisimme kiinnostuneet kuulemaan asiasta.

Meitä voisi aluksi kiinnostaa sellainen että kaksi paria olisi samassa paikassa ja harrastaisi lopulta seksiä erikseen mutta siten että toiset näkee. Näin ainakin aluksi ei osaa vielä orientoitua että menisimme minnekään ryhmään mukaan.

Onko tälläinen jotenkin kummallista, meille se ainakin voisi antaa uusia kiihokkeita parisuhteeseen. Nainen on 24 ja mies 25. Mutta olemme olleet yhdessä jo piiitkäään.

Kertokaa vapaasti kokemuksia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu