tummaihoinen kaveriksi

haluiaisin tummaihoisen kaveriksi ja ystäväksi. mistä tälläisiä sielunkumppaneita oikeen löytää
13802
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

siellä :)

Äänestä

kuntosalilla, joka ei ole kovin kallis

Äänestä

Kysy vaan jokaiselta tummaihoiselta jotka tapaat kadulla että haluatko vetää kännit mun kanssa? itsellänikin oli kerran tummaihoinen frendi mutta en mä tiedä minne se katos tais mennä takas afrikkaan.

Äänestä

mukavia afrikkalaisia kaveriksesi. Esim. yliopistolla on afrikkalaisia opiskelijoita. Itselläni oli senegalilaisia kavereita, ovat ihan eri maata kuin nämä somali"pakolaiset", jotka ovat kusipään maineessa kaikkialla Afrikassa.

Äänestä
  • kuule hei sinä joka väität että sinulla on senegalilainen ystävä niin minä olen itse senegalilaisen ja somalialaisen ystävä niin voin sanoa että erehdyt pahasti ylimielisyyden
    jos lyylet että kaikki ovat kusipäitä
    on suomalaisia kusipäitä on somalialaisi kusipäitä ja on Erittäin hyviä somaleita ja tosi hyviä suomalaisia kuten ihmisluonnossa oo
    joten pari ihimistä eivät kerro kaikki asiat ihmisistä tai voi olla että kaikki haluavat nähädä asiat kuten haluavat että hyvät asiat ei haluta nähädä ja huonot asiat mielellään

    Äänestä

Minusta heidän pitäisi järjestäytyä jotenkin !

Äänestä

tummaihoinen afrikkalainen kaverina. tutustuimme toisiimme linja-auto pysäkillä. aloin vaan puhumaan hänelle ja pian huomasimme että pidämme toisistamme. siittä se lähti.nykyään asumme saman katon alla , vaikka suomessa emme voi naimisiin mennäkkään. ei muiden katseista tarvitse välittääkkään. olemme vain niin rakastuneita. suosittelen vain itse tekemään aloitteita .

Äänestä
  • oliko uusi afrikkalainen kaverisi mies vai nainen

    Äänestä

  • kysyä ? kirjoitti:

    oliko uusi afrikkalainen kaverisi mies vai nainen

    eihän värilläkään ole ;)

    Äänestä

  • girls and boys kirjoitti:

    eihän värilläkään ole ;)

    ..nähdään, ei sen tarvitse olla iso vika kun se on päässä..

    Äänestä

  • ..taas.. kirjoitti:

    ..nähdään, ei sen tarvitse olla iso vika kun se on päässä..

    rasismia, se on tosiaan iso vika...

    Äänestä

  • onneksi olet löytänyt uuden ihanan ystävän

    Äänestä

riittääks jos se on sävyltään semmonen paahdetun kahvinpavun näkönen vai pitääkse olla iha semmone tuoreen asfaltin värine?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


olut seuraa kirjoitti:

haluiaisin tummaihoisen kaveriksi ja ystäväksi. mistä tälläisiä sielunkumppaneita oikeen löytää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu