pyyntö

Hei, taitaa olla vähän itsekästä pyytää rukousta itselle, kun maailmassa on niin paljon kärsimystä ja hätää. Olisin onnellinen, jos joku rukoilisi puolestani. Loppuvuosi on ollut monin tavoin vaikea.. että asiat jotenkin järjestyisivät. Lämmin kiitos!
4208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rukoilen Mustanaamiolta apua sinulle.

Mustanaamio on rakkaus.

Äänestä

Minullekin on ollut loppuvuosi kamala. Rukoilen puolestasi ensi vuodesta parempaa ja Jumalan siunausta ja armoa, asioiden järjestymistä parhaimmalla tavalla. Aamen.

Äänestä

Rukoilen sopimuksessa kanssasi, että sinun asiasi järjestyvät parhain päin. Ei se ole itsekästä pyytää rukousta. Jeesus on meitä kaikkia varten. Koen Pyhän Hengen voitelun tässä rukoukessa, Jumalan armosta minulla on Hengen erottamisen lahja. Kiitos Jeesus. Julistan Maaria11 kaikki synnit anteeksi ja kiitän, anon ja uskon saaneeni hänelle sen, että hänen asiansa järjestyvät parhain päin. Kiitos Jeesus.

http://www.jeesusonherra.juksaa.net/

Sinä ja muutkin voitte lukea uudistettuja www sivujani, joissa on myös tuotu esiin parannuksen teon välttämättömyys, ken aikoo taivaaseen mennä. se tarkoittaa sitä, että uskova ihminen ei voi jatkuvasti syntiä tehdä. Tämä saarnaosuus on jokaiselle lukijalle, ei erityisesti Maria11:lle. Eli jos sinä olet uskova ja tiedät että esim valehtelu on syntiä, ja jos sinä teet sitä silloin siitä on tehtävä parannus, ja pyydettävä Jeesukselta anteeksi syntisi. Tätä kutsutaan Pyhitykseksi, jota ilman ei kukaan ole näkevä Herraa Jeesusta, eli ilmanm sitä ei ole pääsevä taivaaseen. Eli tarvitaan erottautuminen siten, että uskova ihminen ei elä kuin maailman ihminen.

Sivustolla on asiaa tästä.
http://www.jeesusonherra.juksaa.net/

Äänestä

itsekästä rukoilla itselleen,vaikka se ehkä siltä tuntuukin.Rukoile vain ihan rohkeasti Jumalaa avuksi,sillä Jumala on hyvillään,että käännyt Hänen puoleensa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maaria11 kirjoitti:

Hei, taitaa olla vähän itsekästä pyytää rukousta itselle, kun maailmassa on niin paljon kärsimystä ja hätää. Olisin onnellinen, jos joku rukoilisi puolestani. Loppuvuosi on ollut monin tavoin vaikea.. että asiat jotenkin järjestyisivät. Lämmin kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu