Eu-pj meni pieleen

Vanhanen yritti vetää eu:ta, mutta ei siitä mitään tullut. Kaikki meni pieleen.

Tuomioja sai jotakin aikaan, mutta Pekkarinen sai vain valtavan pk-yrityksiämme kaatavan kemikaaliasetuksen ja byrokratian kansan maksettavaksi.

Onneksi vanhasen hallitus kuolee ja kuopataan pian. Se on ollut onneton tunaroija kaikessa.

Onnistui se sentään poistamaan varallisuusveron, 150 milj e kädenojennus ökyrikkaille. Kiitos.
8432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"mutta Pekkarinen sai vain valtavan pk-yrityksiämme kaatavan kemikaaliasetuksen ja byrokratian kansan maksettavaksi. "

Joku muu tietty voisi nähdä kemikaaliturvallisuuden parantumisen positiivisinakin asiana, mutta ammattivalittaja osaa kyllä kääntää asian kuin asian haluamakseen.. :(

Äänestä

suhteiden hoidosta.

Hyvin on hoidettu kun EU -huippukokous ei enää tiedä onko välit huonontuneet vai parantuneet vai pysyneet samoina.

Matti vääntää jotain ystävyyskaupunki teemoja ja toiset tekee pika päätöksen, tännehän ei enää kukaan tuu ilman tarkkaa tutkimusta ja lupia.

Äänestä

Olet tyypillinen änkyrä! Ei niin mitään järkeä koko avauksessa.

Äänestä

laulanta tai missikisa, jossa kilpaillaan paremmuudesta. Se on enimmäkseen juoksevien asioitten hoitoa.

Meillä just sinulaises toopet mittailee menikö hyvin vaiko huonosti. Sitä suomalaísta heikkoo itsetuntoo se vaan on!!!! Puh.johtajuus menee sen mukaan mihin jäsenvaltiot on valmiita. Melkein kaikessa kun pitää olla yksimielisyys, muista se.

Kerropas, jos osaat, mikä oleellinen asia olisi pitänyt mennä toisin kuin mitä nyt meni.

Äänestä

Heti heinäkuussa juuri Tuomioja mokas asettumalla kritiikittömästi Israelia vastaan Hizbollan puolelle. Tällä teollaan Suomi oli merkattu eikä mitään ollut enää tehtävissä. Vanhanenkaan ei taidoillaan voinut enää tilannetta pelastaa.

Tuomiojan koko maailmalla tunnettu Israel-viha (eli natsismin kannatus) pilasi Suomen puheenjohtajuuden. Kaikki suurvallat niin EU:ssa kuin sen ulkopuolella (USA, Venäjä) ajoivat sen jälkeen puolilla valoilla Suomen suhteen.

Äänestä
  • Ai jos ei ole israelin puolella on natsi?

    Äänestä

  • ProjectX kirjoitti:

    Ai jos ei ole israelin puolella on natsi?

    puolella olosta vaan suorastaan vihamielisestä asenteesta. Jos Tuomioja olisikin ollu puolueeton niin kaikki olisi ollut OK.

    Mutta muistetaan mitä kannanottoja Tuomiojan ensi päivien lausunnot maailmalla herättivät. Suurvallat ja muu EU ei sellaista voineet hyväksya.

    Tuomiojalla vaan on niin hirveä Israel-viha ettei malttanu pitää turpavärkkiään kurissa edes ollessaan EU:n ulkopolitikkan johtajana vaan laukoi mitä viha suuhun toi.

    Äänestä

Asiaa! sillä nykyhallitus mielisteli eu roskaa ja Suomen kansa joutui maksamaan kaiken sen aikaan saannokset nyt joudumme maksamaan mm eulle mielettömät tukirahat ja mitä saamme eusta? emme saa mitään muuta kuin typeriä direktivejä ja jousumme maksamaan typeriä eu veroja kaiken kukkuraksi saamme kuunnella eero heinäluoman ja matti vanhasen kaltaisten kommentteja eun erinomaisuudesta vaikka se varmasti tietävät että eu oli jo syntyessään susi!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei mitttttääään kirjoitti:

Vanhanen yritti vetää eu:ta, mutta ei siitä mitään tullut. Kaikki meni pieleen.

Tuomioja sai jotakin aikaan, mutta Pekkarinen sai vain valtavan pk-yrityksiämme kaatavan kemikaaliasetuksen ja byrokratian kansan maksettavaksi.

Onneksi vanhasen hallitus kuolee ja kuopataan pian. Se on ollut onneton tunaroija kaikessa.

Onnistui se sentään poistamaan varallisuusveron, 150 milj e kädenojennus ökyrikkaille. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu